Kultúra

Aj matematika môže byť obľúbená

 

Pre mnohých žiakov je matematika neobľúbený predmet. No máme i takých, ktorí si s matematikou veľmi dobre rozumejú. Dôkazom toho je výborné umiestnenie žiakov zo Základnej školy Eugena Ruffinyho v Dobšinej v matematickej súťaži ,,Matematický klokan.“

Matematický klokan je medzinárodná súťaž pre žiakov základných a stredných škôl. Jej vyhlasovateľom je asociácia KANGOUROU SANS FRONTIÉRE (KLOKAN BEZ HRANÍC) so sídlom v Paríži.

Každý rok sa žiaci našej školy zapájajú do tejto súťaže a každým rokom počet záujemcov  o túto súťaž stúpa i napriek tomu, že sa za prihlásenie platí. Sme radi, že i v dnešnej dobe sú rodičia, ktorí sú ochotní investovať nemalé finančné prostriedky, aby sa ich deti mohli porovnať s rovesníkmi z celého Slovenska.

A že sú naši žiaci úspešní, o tom svedčí aj umiestnenie 10 žiakov, ktorí sa zaradili medzi 20% najúspešnejších riešiteľov na Slovensku z celkového počtu 63 696 prihlásených. Veľká gratulácia patrí víťazom z 1.A triedy: Katke Krivánskej, Soničke  Haščákovej, Emke  Brdiarovej a Tobiasovi Šoltésovi a víťazom z 2.A triedy: Emke Marcišovej, Dorotke Hrebeňárovej,  Nelke Korfantovej, Maťkovi Lefflerovi, Ninke Tokarčíkovej a Adamkovi Čipkovi. Dúfam, že toto matematické nadšenie im vydrží ešte veľmi dlho.

Mgr. Milena Gálová, učiteľka ZŠ

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Translate »