9. ročník zrazu veteránov zavítal aj do Dobšinej

V Dobšinej sa 20.mája 2017 stretli fanúšikovia historických vozidiel. Tie sa do nášho mesta dostali vďaka Veterán klubu Rožňava – Slovenský kras. Členovia veterán klubu so svojimi vozidlami, ktoré mnohí prirovnávajú k majstrovským dielam, sa na začiatku podujatia presunuli z Rožňavy do Dobšinskej Ľadovej Jaskyne, kde si prehliadli ľadovú pýchu nášho regiónu, potom na Dedinky a následne v kolóne zavítali do Dobšinej, kde vystavili svoje krásne historické vozidlá na ploche Námestia baníkov.

Okrem prítomných obyvateľov, ktorí si ihneď začali fotiť a celkovo sa zaujímať o skvosty automobilovej histórie, privítal majiteľov veteránov primátor mesta Dobšiná, Ján Slovák. Ako pán primátor na ozvučenom pódiu spomenul: „je výborné, že toto podujatie sa stáva pomaly tradíciou aj v našom meste a zavítala k nám nostalgia, spomienky a krása v podobe týchto prenádherných retro autíčok.“ Následne primátor Dobšinej ocenil dva najkrajšie veterány.

Oslovili sme aj predsedu Veterán klubu Rožňava – Slovenská kras, Alexandra Szőllősa, ktorý vyslovil, že celému klubu je cťou byť v Dobšinej a napĺňa ho radosť, že toľko nádherných veteránov sa dokázalo spoločne zísť na tomto podujatí: „V úvode chcem poďakovať mestu Dobšiná a pánovi primátorovi za výbornú spoluprácu, čo sa týka organizácie tohto podujatia. Myšlienka založenia Veterán klubu vznikla pre zachovanie technických pamiatok pred 12 rokmi u prvých nadšencov na čele s pánom Dušanom Pavlíkom. V súčasnosti máme 23 členov, čo sa však týka počtu techniky je to ťažké odhadnúť, lebo viacerí majitelia majú viacero kusov vozidiel.

Máme aj člena, ktorý má vozidiel viac ako 300. Naším poslaním je túto techniku zveľaďovať a zachovávať, no tiež ju aj prezentovať verejnosti. Dobšiná je úžasné mesto, páči sa nám okolitá príroda a máme tu dobré dojmy, takže nemuseli sme dvakrát vyberať kam zamierime,“ dodal v závere nášho rozhovoru pán Alexander Szőllős. Mnohí majitelia vzácnych veteránov dovolili divákom nielen pohľad na ne, či fotografiu, ale aj vyskúšať si aké to je sedieť za volantom automobilového veterána, či za riadidlami historickej motorky.

Text, foto & video: Juraj Karika