72. výročie oslobodenia mesta Dobšiná

27. januára 2017 sa v priestoroch pred radnicou mesta, uskutočnila spomienková slávnosť  pri príležitosti 72. výročia oslobodenia nášho mesta. Slávnosti sa zúčastnili členovia MO SZPB v Dobšinej, zamestnanci Mesta Dobšiná a niekoľko obyvateľov. Po úvodnej básni v podaní  Márie Gazdíkovej, privítala účastníkov podujatia zástupkyňa primátora mesta PaedDr. Anna Klausmanová. Predseda MO SZPB pán František Novotný vo svojom príhovore priblížil prítomným historické udalosti z tohto obdobia, od začiatku januára, až do úplného oslobodenia Dobšinej rumunskými jednotkami, ktoré bojovali  vo zväzku 2. ukrajinského frontu.  Spomienkovú slávnosť ukončili prítomní položením venca k pamätnej tabuli na budove radnice.

Text& foto: -am-