13. apríla môže pomôcť každý

Takto znie slogan tohtoročnej kampane Dňa narcisov, ktorý má vystihnúť jedinečnosť tohto dňa. V Dobšinej si toto heslo najviac osvojilo Centrum voľného času detí a mládeže, ktoré sa každoročne aktívne zapája do ušľachtilej myšlienky pomoci tým, ktorí to v ťažkých chvíľach potrebujú najviac.

Ako vidieť na našej fotografií zhotovenej dnes ráno, členovia Centra voľného času, tejto mestskej organizácie nezaháľali a aj na úkor svojho času a voľna vyšli do ulíc mesta naplniť posolstvo tohto dňa, ktoré vystihuje žltý narcis.

Tohtoročný deň narcisov je v poradí už 16.-nástym a je jedinou verejnou finančnou zbierkou Ligy proti rakovine, z ktorej organizácia podporuje onkologických pacientov a ich rodiny. Dobrovoľníkov z Dobšinej môžete stretnúť v uliciach nášho mesta iba dnes.

„Snahou Ligy proti rakovine je prostredníctvom tohto odkazu poukázať na fakt, že za 16 rokov sa Deň narcisov stal nielen zbierkou s dlhou tradíciou, ale zároveň dňom, ktorý spája ľudí v myšlienke spolupatričnosti a pomoci,“ uviedla pre TASR Martina Myjavcová-Slušná z ligy.

Aj v uliciach Dobšinej preto dnes môžete prispieť dobrovoľníkom z miestneho Centra voľného času detí a mládeže venovaním ľubovoľnej čiastky pre tých, ktorí to potrebujú a pripnutím si žltého narcisu, ktorý dostanete vyjadriť solidaritu.

Čo ale ak prispieť chcete, no nestihnete to? Možnosť máte aj tak a to až do 16. apríla. Stačí zaslať SMS s ľubovoľným textom na číslo 848 v sieťach všetkých mobilných operátorov. Hodnota jednej správy je 2 eurá, ktoré v plnej čiastke pôjdu na dobrú vec.