Šport

11. PZU Pólmaraton Warszawski s bežcami z Dobšinej

Bežci LKVD Dobšiná už tradične niekoľko rokov začiatkom jari absolvujú zahraničný polmaratón a nebolo tomu inak ani tohto roku. Po Viedni, Prahe, Katowiciach, Berlíne a Budapešti, tohto roku  absolvovali 11. ročník PZU Warsaw Half Marathon. V sobotu dňa 2.4.2016 v skorých ranných hodinách sme sa vydali na cestu, ktorá bola náročná, ale zároveň prekrásna. Možno vinou navigácie, možno vodiča a navigátorov sme si nechtiac pozreli poľský vidiek. Obrovské obrobené polia, ovocné sady a krásne upravené dediny by sme pri rýchlej jazde diaľnicou určite nevideli.

Po náročnej ceste sme nakoniec predsa dorazili do Varšavy, kde  v rámci spoznávania mesta sme sa prešli na registráciu a vyzdvihli štartové čísla. Na druhý deň ráno sme sa už nevedeli dočkať štartu na ktorý sa postavilo spolu s nami cca 13 000 bežcov. Na štarte bola hypnotizujúca atmosféra, ktorú okrem bežcov pripravili aj davy fanúšikov. Trasa behu bola úžasná, bežali sme mostmi ponad rieku Visla, krásnym neuveriteľne dlhým mestským parkom v doprovode koncertných a tanečných vystúpení, ktoré priniesli pocit pohody a povolený doping pre bežcov.

Nevadil nám ani silný vietor, ani 500 metrov dlhý kopec na 19 kilometri a v hlavách sa nám ukladal jeden zážitok za druhým a ani nevieme, ako a už sme boli v cieli, kde každý bežec dostal za odmenu účastnícku medailu. Po takýchto zážitkoch si nikto z nás po dobehnutí cieľa nespomenie na únavu, bolesť, na litre potu v tréningoch a už myslíme na ďalšie méty, lebo jediný spôsob, ako objaviť svoje limity, je ísť za ne. Dobšinú tento rok reprezentovali Marian Varga, Richard Machaň, Monika Kolláriková a Katarína Vargová.