Zoznam kandidátov na predsedu KSK a kandidátov na poslancov za náš obvod

V Košickom kraji prijali 15 kandidačných listín na post župana. Z celkového počtu uchádzačov sú traja koaliční kandidáti, osem kandidátov nominovali jednotlivé politické subjekty a štyria kandidujú ako nezávislí. Primátora mesta Košice Richarda Rašiho nominovala koalícia SMER – sociálna demokracia, Strana maďarskej komunity – Magyar Közösség Pártja, Strana zelených Slovenska, Starostovia a nezávislí kandidáti. Rastislava Trnku nominovala koalícia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti , Sloboda a Solidarita, Kresťanskodemokratické hnutie, NOVA, ŠANCA. Karola Patakyho nominovala koalícia MOST-HÍD, SKOK – Európski liberálni demokrati. Jednotlivé politické subjekty nominovali týchto kandidátov: Jarmilu Tkáčovú Slovenská národná strana, Rudolfa Botka – Nový parlament, Jozefa Červeňáka Rómska iniciatíva Slovenska, Olivera Petríka – Jednota – ľavicová strana Slovenska, Lukáša Sisáka Komunistická strana Slovenska, Jána Struka Strana moderného Slovenska, Štefana Surmáneka Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko, Adama Šepetka Nezávislosť a Jednota.

Medzi štyrmi nezávislými kandidátmi sú Róbert Bačinský, Jozef Bobík, Jaroslav Džunko a Vladislav Stanko. Košický samosprávny kraj mal k 31. januáru tohto roka 798 015 obyvateľov. Vychádzajúc z platnej legislatívy oprávnení voliči rozhodnú o obsadení 57 poslaneckých mandátov v 11 volebných obvodoch. Ide o rovnaký počet mandátov aj volebných obvodov ako v predchádzajúcich voľbách. V našom volebnom obvode si môžeme zvoliť piatich kandidátov na poslancov KSK, ktorým 04. Novembra môžeme odovzdať svoj hlas. V dokumente na stiahnutie vám prinášame ich menný zoznam.