Kultúra

ZO SZTP reprezentovalo Dobšinú v Michalovciach

Okresná rada Slovenského zväzu zdravotne postihnutých v Michalovciach a Zemplínske osvetové stredisko v Michalovciach pripravili toho roku už 14. ročník prehliadky záujmovej umeleckej činnosti zdravotne postihnutých detí, mládež a dospelých SRDCE AKO DAR. Prehliadka sa uskutočnila v dňoch 25. a 26. septembra v Mestskom kultúrnom stredisku v Michalovciach. Členovia ZO SZTP v Dobšinej reprezentovali naše mesto v týchto disciplínach : vlastná tvorba – Zlatica Bachňáková a Boženka Lászlová, prednes poézie a prózy  Eva Mihóková, spev ľudových piesní s hudobným doprovodom Borisa Nezbedu.

Piesne vybrala, choreografiu pripravila a spev s členkami ZO nacvičila Ivetka Deliová. Piesne z Gemera v podaní Ivetky Deliovej, Anky Lenkeyovej, Evy Mihókovej a Oľgy Hadušovskej mali veľký úspech. Miestna organizácia SZTP získala ocenenia, diplomy a poháre v každej obsadenej disciplíne. Za pripravený program zožali aj obrovský potlesk. Na tomto podujatí sa predstavili nielen Slováci, ale aj Poliaci, Maďari, Ukrajinci a ďalší zahraniční hostia a spolu sa tu zišlo viac ako 500 účastníkov. Naši členovia sa snažili čo najlepšie reprezentovať Dobšinú.

ZO SZTP v Dobšinej touto cestou ďakuje Mestu Dobšiná za dotáciu pre rok 2017 z rozpočtu mesta na kultúrno-spoločenské aktivity. Súťažnej prehliadky v Michalovciach sme sa mohli zúčastniť vďaka tejto dotácii a podpore p. primátora Jána Slováka a mestského zastupiteľstva mesta Dobšiná. Veríme, že toto podujatie nebude posledným a že sa aj v budúcom roku zapojíme do pripravovaných súťažných prehliadok.

Text a foto :  Členovia ZO SZTP