Šport

Zlato aj striebro do Dobšinej

 

V dňoch 17. – 22.septembra.2012 sa v Bardejove uskutočnili Majstrovstvá sveta v Powerliftingu (silovom trojboji) GPC WORLD CHAMPIONSHIP, ktorých súčasťou bola aj disciplína benchpress RAW/EQ (tlak na lavičke bez dresu a v superdrese).

 

Odiel Fitness Calisto Aminostar Dobšiná sa týchto majstrovstiev zúčastnil s tromi pretekármi, ktorým sa podarilo na majstrovstvá sveta nominovať. Už len túto nomináciu považujem za obrovský úspech nakoľko náš oddiel je ešte len mladým oddielom fungujúcim tretí rok. Nominovaní boli Tomáš Gazdík (RAW), Róbert Šmelko (EQ) a Filip Putnocký (EQ). Naši pretekári sa na túto súťaž pripravovali ozaj svedomito a veľa, veľa nadvíhaných ton železa prinieslo zaslúžené ovocie.

 

Ako prvý náš pretekár nastúpil Tomáš v kategórii RAW, čo znamená bez super dresu vo váhovej kategórii muži do 75 kg, kde výkonom 145 kg obsadil krásne druhé miesto. V kategórii dorast do 110 kg výkonom 240 kg obsadil prvé miesto Robo. Filipovi sa na tejto súťaži v kategórii junior nedarilo, aj keď silovo to bolo v poriadku technicky mu jeho pokus nebol uznaný za platný. Tento úspech berieme ako úspech celého teamu či už sa niekomu darilo, alebo nie.

 

ĎAKUJEME chlapcom za výborný výsledok na, ktorý sme hrdí. Aj touto cestou chcem poďakovať za podporu Calisto s.r.o., L Racing s.r.o., firme Aminostar, p. Molčanovi, rodičom pretekárov, ale aj všetkým nemenovaným, ktorí akýmkoľvek spôsobom prispeli k tomuto výsledku. 

 

J. Slovák – predseda oddielu 

{youtube} C6hqAG3s7G8 {/youtube}

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Translate »