Šport

Zimný prechod Slovenským rudohorím

 

Klub slovenských turistov Dobšiná zorganizoval v sobotu 16.01.2016 už 45. ročník zimnej turistiky po dvoch tradičných trasách na Čuntavu. Náročnejšiu z Dobšinského kopca v dĺžke cca. 13 km a druhú menej náročnú z  kopca Besník (na rozhraní povodia riek Hron a Hnilec) v dĺžke cca 5 km k chate Rita na Čuntave,  na ktorej  bola prezentácia a zaistené občerstvenie. Vzhľadom na ľadový podklad pod snehom, poskytol cenné rady na zostup resp. zjazd lyžami do Dobšinej vhodnou trasou (cca. 12-14 km) riaditeľ Mestských lesov Dobšiná pán Marcel Kollárik.

Účastníci boli dopravení k jednotlivým trasám, pre množstvo účastníkov zo širokého okolia, dvomi mimoriadnymi autobusmi z Dobšinej. Na naše šťastie, deň predtým napadol sneh, ktorý umožnil i prechod na bežkách, čo niektorí účastníci využili. Veľmi pekné, príjemné a bezveterné polooblačné počasie, umožnilo turistom pekné výhľady na východnú časť Nízkych Tatier s Kráľovou hoľou a po odchode z chaty Rita na nádhernú prírodu okolia Dobšinej najmä okolia Dankovej a Buchwaldu.

Klubu slovenských turistov Dobšiná vyslovujeme vďaku a uznanie za zorganizovanie tohto každoročného zimného prechodu, ktorý má čoraz väčšiu odozvu medzi turistami celého regiónu. Je povzbudivé, že medzi účastníkmi je množstvo mladých ľudí, ktorí takto aktívne využívajú turistiku a prispievajú tým k šíreniu dobrého mena banského mesta Dobšiná.

RNDr. Ondrej Rozložník

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Translate »