Kultúra

Žiaci ZŠ Dobšiná: Aj turistika sa nám páči!

Mysleli sme si, že našim deťom navštevujúcim ZŠ  Eugena Ruffinyho už nemôžeme dať väčší zážitok, ako je  pobyt v Aquacity Poprad.  Opäť vďaka Mestským lesom Dobšiná nám bolo umožnené, že dňa 3.6.2016 bol výlet špeciálnejší. Navštívili sme Hrebienok, kde sme absolvovali malú túru po známych lesných cestičkách a obdivovali sme krásu mohutných vodopádov Studeného potoka. Mali sme aj tú česť stretnúť sa a zvečniť s legendárnym mužom Vysokých Tatier pánom Petrom Petrasom, chatárom Rainerovej chaty. Ťažké tmavé mraky nás sprevádzali celou túrou, no dažďu sa nám podarilo ujsť. Po turistike  sme sa osviežili zmrzlinou v Starom  Smokovci a naše túlavé topánky pokračovali do Popradu. Posledné hodiny výletu sme relaxovali v Aquacity  Poprad, kde relax väčšiny detí znamenal šantenie v bazénoch a na tobogánoch. Báli sme sa, že deti o výlet v podobe turistiky nebudú mať až taký záujem, no opak sa stal pravdou a autobus bol hneď zaplnený. Všetci sme si výlet užili a odniesli sme si nezabudnuteľné zážitky. Na záver ďakujeme za finančný dar Mestským lesom spol. s.r.o. Dobšiná.

Mgr. B. Palacková