Žiaci z Dobšinej úspešní v stolnom tenise

Dňa 17.11.2018 sa v telocvični  Základnej školy v Dobšinej uskutočnilo 3. kolo, 2. ligy SPIŠ – Gemer v stolnom tenise žiakov, ročník 2018/2019. V 2. lige SPIŠ – Gemer bojujú o celkové prvenstvo jednotlivci a 7. družstiev z oboch okresov.

Už 2. rok hrá v 2. lige  aj družstvo Mestského športového klubu Dobšiná – stolný tenis. V tomto ročníku sa naplno začína prejavovať systematická práca vedenia klubu a trénera p. Milana Lenkeya. Výsledky žiakov robia radosť nielen klubu, mestu Dobšiná, ale aj celému okoliu.

V celkovom poradí po 3. turnajoch je na delenom 1. mieste s rovnakým počtom bodov 114, hráč MŠK Dobšiná Roman Červenák, 3. priečka patrí Martinovi Červenákovi a na 6. mieste je František Červenák. Kristína Horká je na 39 mieste, z 54 hráčov a hráčok, hrajúcich 2. ligu, pretože odohrala iba jeden stolnotenisový turnaj pre chorobu. Družstvo žiakov MŠK Dobšiná je na 1. mieste aj v súťaži družstiev. Po polovici súťaže sú výsledky veľmi dobré.

Do budúcna si treba želať, aby títo žiaci mali aj svojich nástupcov, ktorý by šírili dobré meno dobšinského stolného tenisu, ktoré v minulosti bolo zárukou kvality. Vedenie MŠK Dobšiná – stolný tenis, s radosťou privíta na svojich podujatiach zástupcov vedenia mesta Dobšiná, poslancov, ale aj širokú verejnosť. Veríme, že aj financovanie klubu dozná zmeny k lepšiemu.

Bc. Ľubomír Molčan