Zbierajú podpisy pre detské ihrisko

Pred časom sme vás informovali, že mesto Dobšiná sa zapojilo do súťaže s názvom  „Vyhrajte pre svoje mesto nové detské ihrisko“, ktorá prebieha počas celého dnešného dňa, teda piatok 14. Septembra. V tento deň obyvateľov mesta oslovili kozmetické poradkyne Oriflame, ktoré zbierajú podpisy a základné informácie, (meno, priezvisko, kontakt) na vopred pripravených hárkoch s cieľom získať čo najviac podpisov pre výstavbu nového detského ihriska v našom meste.

Prinášame vám zábery vo forme videa, kde sa do súťaže zapájali okoloidúci obyvatelia mesta Dobšiná, ale aj návštevníci a zamestnanci prevádzok. Dievčatá, ktoré podpisy zbierajú povedali: „Sú dve hodiny poobede a naša skupina zatiaľ vyzbierala vyše 500 podpisov. Dúfame, že ich bude stále pribúdať, aby naše mesto detské ihrisko vyhralo“. Znamená to, že všetci obyvatelia, ktorí ste zatiaľ nepodpísali výherné hárky, zapojte sa do tejto súťaže aj vy a prispejte k tomu, aby Dobšiná nové a veľmi potrebné ihrisko pre deti získala.

Dozvedeli sme sa, že účastníkom súťaže môže byť iba fyzická osoba, ktorá dovŕšila vek 15 rokov. Účastník  prideľuje svoj súťažný hlas mestu, v ktorom odovzdal svoj podpis do podpisového hárku výlučne jedným podpisom. Spoločnosť Oriflame rozdelila súťažiace mestá do 3 kategórii podľa počtu obyvateľov. Po sčítaní hlasov sa vypočíta pomer počtu získaných podpisov k počtu obyvateľov mesta (Dobšiná – 5171).

Naše mesto súťaží v kategórií 0 až 10 000 obyvateľov. V každej kategórii bude na základe vypočítaného pomeru vyhlásené jedno mesto, ktoré od organizátora získa vybudovanie nového alebo rekonštrukciu už existujúceho ihriska v hodnote minimálne 6 000 EUR. V prípade výhry by Dobšiná nové ihrisko realizovala v parku na ulici SNP.

Aktualizácia: Podľa najnovších informácií podpísalo súťažné hárky pre mesto Dobšiná dovedna 800 ľudí, za čo im patrí veľká vďaka.Taktiež vďaka patrí aj dievčatám, ktoré podpisy zbierali a to Danke Černickej, Zuzke Bussányiovej a Nike Liptákovej.

Foto & video: Redakcia MD

{youtube} CPA21xqKT4s {/youtube}