Zasadania vedenia Dobšinej majú prejsť elektronickou modernizáciou

Na pôdu v poradí druhého Mestského zastupiteľstva sa dostala téma elektronickej modernizácie samotných rokovaní poslancov. V Dobšinej totiž dodnes mestskí poslanci dostávajú písomnosti a materiály v papierovej, tlačenej forme, ktorá je fyzicky a najmä finančne nákladná. Bežne tak môžu dodnes občania vidieť rokovania poslancov, ktorí majú pred sebou neraz hŕbu papierov. Tento stav sa rozhodol riešiť primátor mesta Dobšiná Ján Slovák (nezávislý), ktorý poslancom predložil návrh, ktorý by dal zelenú modernizácií a dnešnej elektronickej dobe. Dnes už počíta každý s tým, že ovládanie počítača, alebo tabletu, by nemalo spôsobovať väčšie problémy.

Ako v dôvodovej správe uviedol primátor: „Nákup elektronických zariadení pre poslancov Mestského zastupiteľstva vo forme tabletov, alebo notebookov je krokom vpred v modernizácii, ako aj v ekonomickom zmýšľaní, keďže tlačou dokumentov pre Mestské zastupiteľstvo sa v minulosti za 1 rok spotrebovalo približne 8 800 potlačených strán A4, ktoré boli roznášané pracovníkom. Cena za 1 rok predstavuje cca 200,- € čo je cena napr. 1 ks tabletu.“ Zneli argumenty primátora, pričom ako ďalej dodal, nákupom týchto zariadení by sa šetrilo jednak životné prostredie, no zvýšila sa efektivita a rýchlosť komunikácie.

Ako máte možnosť vidieť na priloženom videu, primátor mesta sa najviac priklonil k tabletom, pre ich nižšiu finančnú náročnosť. Poslanci následne začali diskutovať o tom, čo by bolo vhodnejšie, no napokon sa uniesli na tom, že sa poradia s informatikom mesta o najvhodnejšom riešení pri nákupe pracovných elektronických zariadení. Tie by následne mali poslancom slúžiť na úlohy spojené s výkonom funkcií mestských poslancov a samotnou modernizáciou sa predpokladá aj vyššia efektívnosť vedenia mesta.

Ilustračné foto: Stock.xchng, video: Redakcia MD