Zasadali členovia okrskových komisií, informácia pre voličov

Tento rok je na voľby bohatý a teraz nás čakajú voľby do Európskeho parlamentu. Aj v Dobšinej sa pomaly začína s ich prípravami, pričom prvým krokom bolo stretnutie členov volebných komisií. V Dobšinej budeme mať dva volebné okrsky v Mestskom kultúrnom stredisku, v ktorých bude dovedna 25 komisárov, ktorých delegovali politické strany, alebo hnutia, ktoré sa so svojimi kandidátmi uchádzajú o priazeň voličov. Ako môžete vidieť na fotografii, prvé stretnutie volebných komisií sa konalo v stredu 30. apríla v obradnej sieni Mestského úradu.

Zapisovateľky Mgr. Dovalovská a Kochanová poučili všetkých členov o ich právach a povinnostiach, ktoré z ich funkcie vyplývajú. Pre voliča je dôležité najmä to, že k volebným urnám pristúpime v sobotu 24. mája od 07:00 do 22:00 hod. a môžeme si vyberať až z 29 politických subjektov. Hlasovať možno iba s platným preukazom totožnosti a následne volič dostane hlasovacie lístky a prázdnu obálku opatrenú odtlačkom úradnej pečiatky obce. V priestore určenom na úpravu hlasovacích lístkov vloží volič jeden hlasovací lístok bez ďalšej úpravy do obálky a následne do volebnej schránky.

Ak však chcete uprednostniť aj konkrétnych kandidátov z vybranej politickej strany, na hlasovacom lístku môže volič zakrúžkovať poradové číslo uprednostneného kandidáta, pričom takto zakrúžkovať poradové číslo možno najviac u dvoch kandidátov. Upravený hlasovací lístok sa potom vloží do obálky a následne do volebnej schránky. Nebudete v čase konania volieb v mieste trvalého bydliska? To nie je žiadny problém, lebo môžete požiadať obec svojho trvalého pobytu o vydanie voličského preukazu do 22.05.2014 a to osobne, splnomocnením, písomne, ale aj elektronicky.

Okrsková volebná komisia č, 1 v Dobšinej

Meno