Kultúra

Zapojte sa do 3. ročníka oblastnej speváckej súťaže Dobšinská nota aj vy!

Mesto Dobšiná, Calisto s.r.o. Dobšiná, v spolupráci s Centrom voľného času detí a mládeže Dobšiná organizuje 21.apríla 2016 už tretí ročník oblastnej speváckej súťaže v speve modernej piesne pod názvom  „Dobšinská nota“. Ako pre náš portál povedal primátor mesta Dobšiná Ján Slovák, „tento ročník Dobšinskej noty sme obohatili o kategórie, teda zasúťažiť si môžu aj starší. Budem veľmi rád, ak sa účastníkmi naplnia všetky kategórie, veď dobrá hudba ľudí spája bez ohľadu na vek.“ Spevácka súťaž má charakter jednokolovej súťaže, v ktorej sa stretávajú amatérski speváci rôznych vekových kategórií. 1. kategória: 0 až 14 rokov, 2. kategória: 15 až 30 rokov, 3. kategória: 31 až 100 rokov. V prípade záujmu je potrebné sa prihlásiť do 15. apríla 2016.

Podmienky súťaže sú nasledovné: Súťažiaci  predvedú jednu pieseň s hudobným podkladom alebo sa môžu sami doprevádzať hudobným nástrojom. Hudobný podklad je potrebné priniesť so sebou na CD nosiči (bez spevu), na ktorom bude čitateľne napísané meno súťažiaceho. Každý účastník si musí vybrať modernú pieseň (slovenská nie je podmienkou). Poradie vystúpenia súťažiacich bude určené losovaním pri prezentácii. V každej kategórii bude vyhlásené prvé, druhé a tretie miesto a tiež bude vyhlásené absolútne poradie prvých troch súťažiacich bez rozdielu kategórií. Členovia poroty budú odborníci z oblasti hudby, spevu a kultúry. Prihlášku si môžete stiahnuť pod príspevkom, tie následne prosíme zasielať do 15 apríla 2016 na e-mail: cvc@centrum.sk . Tešíme sa na stretnutie s vami.

Prihláška na Dobšinskú notu 2016: Prihláška Dobšinská nota 2016

ORGANIZAČNÉ POKYNY:
Termín konania súťaže: 21. apríla 2016
Miesto: Mestské kultúrne stredisko v Dobšinej
Príchod a prezentácia účastníkov: 14.00 hod.
Otvorenie súťaže: 15.00 hod.
Cestovné si hradí každý účastník sám, alebo vysielajúca organizácia.
Organizátor zabezpečí obed pre súťažiacich.
Informácie na  t.č. 058/7941 340