XXXI. Dobšinský kopec 2014 – Posledné tankovanie

Sobota 27.9.2014 patrila opäť tak trocha Dobšinskému kopcu. Ten večer sa konalo tzv. „Posledné tankovanie “. Slávnostné posedenie, ktoré organizujeme každý rok po ukončení motoristickej sezóny, aby sme spoločne zhodnotili pretek, poďakovali sa, či ocenili sponzorov a činovníkov, ktorí sa rok čo rok snažia čo najlepšie pripraviť tento pretek.

Víkendové „Posledné tankovanie“ sa konalo po XXXI. ročníku PAV Dobšinský kopec a súčasne po treťom podujatí Majstrovstiev Európy Pretekov automobilov do vrchu v Dobšinej. Celý večer sa niesol v znamení výbornej atmosféry. Pripravená bola výstava tohtoročných fotografií a počas večera boli premietané najlepšie DVD filmy a klipy z tohtoročného preteku.

Hneď na úvod sme začali trocha netradične . O vynikajúci štart celej akcie sa postaral úspešný sólista so svojim vystúpením na bicie nástroje, ktorý celú atmosféru riadne rozpumpoval. Krátkym príhovorom privítal primátor mesta Dobšiná Karol Horník všetkých sponzorov, hosťov, traťových komisárov, či organizátorov preteku. Nasledoval prípitok a ocenenie sponzorov, ktorí veľkou mierou pomáhajú Dobšinskému kopcu či už po finančnej alebo technickej stránke.

Tento rok boli navrhnutí na ocenenie: Róbert Lukáč – preprava dreva, spoločnosť Drevorez, Free Zóna s. r.o., L Racing, Ivan Tӧkӧly SC KSK, Ladislav Szalai, Juraj Sústrik spoločnosť EUROBUS. Časť večera patrila aj riaditeľovi preteku Marcelovi Kollárikovi, ktorého príhovor zhodnotil všetky pozitíva ale i niekoľko negatív tohtoročného podujatia. V priebehu večera sme nemohli zabudnúť ani na fantastických organizátorov, ktorí sa už dlhé roky podieľajú na úspešnom priebehu Dobšinského kopca.

Tento rok boli na ocenenie navrhnutí: pomaly nestor kopca –  vedúci štartu Janko Hudák, dlhoročný traťový maršál František Gvizd, jeden z najstarších dobšinských traťovákov Michal Ondrejčík, neoddeliteľná súčasť našich pretekov kolektív Mestskej polície Dobšiná, kolektív H2 SECURITY pod vedením Jána Slováka, vedúci sekretariátu Slavo Kuchár, ako „styčný dôstojník“ za mesto prednosta Stanislav Holienčík, vedúci depa Palo Horváth, ďalej mnohoročná súčasť riaditeľstva preteku Monika Kolláriková a napokon nováčik vo funkcii vedúceho cieľa ako „skokan roka“ Patrik Slivenský. Patrí im obrovské poďakovanie za niekoľkoročnú činnosť pri organizovaní tohto významného preteku.

V závere sa chceme ešte raz poďakovať všetkým, ktorí akýmkoľvek spôsobom priložili a naďalej prikladajú ruku k dielu zvanom Dobšinský kopec. Tešíme sa na ďalšie stretnutie a spoluprácu pri organizovaní už XXXII. ročníka ME PAV Dobšinský kopec 2015.

Za organizačný výbor DK: Františka Kolláriková, Foto: Marek Skalský