XII. ČSOB Bratislava Maraton s účasťou bežcov z Dobšinej

Bežci LKVD Dobšiná už tradične niekoľko rokov začiatkom jari absolvujú zahraničný polmaratón, ale v tom roku si dali výzvu absolvovať tri najkrajšie maratóny na Slovensku.  Po Viedni, Prahe, Katowiciach, Berlíne, Budapešti, Varšave zahájili sezónu 2017 v hlavnom meste Slovenska a to na XII. ročníku ČSOB Bratislava Marathon. V nedeľu  02.04.2017 si zmeralo svoju športovú kondíciu presne 5 892 odvážlivcov zo 40 krajín. Na trať sa postavili maratónci, polmaratónci, ale aj štafetári.  Nadšencov behu podporovali tisícky skandujúcich ľudí po celej Bratislave, ale aj hudobné skupiny rozmiestnené okolo trate. Mesto Dobšiná tento rok reprezentovali Marián Varga, Richard Macháň, Monika Kolláriková a Katarína Vargová.  Musíme pochváliť najmä ženskú časť našej výpravy Moniku a Katku, ktoré na začiatku sezóny dosiahli svoje doterajšie osobné maximá na 10 km a hlavne na polmaratónskej trati, čím zúročili svoju zimnú prípravu.

Text & foto: Marián Varga