Walkeri z Dobšinej zvíťazili v celoslovenskej grantovej súťaži

Do Dobšinej zavítala vzácna návšteva v podobe Mgr. Art. Lucie Okoličányovej ArtD., ktorá pochádza zo slávneho hokejového rodu. Športu sa venuje od troch rokov, začínala gymnastikou, následne hrala vrcholovo tenis a basketbal. Popri športe vyštudovala Vysokú školu výtvarných umení. Severskej chôdzi sa venuje od roku 2009. V roku 2013 sa jej podarilo získať najvyšší stupeň Nordic Walking vzdelania, a to certifikát INWA, national coach. V posledných  rokoch založila a stala sa prezidentkou Slovenskej asociácie Nordic Walking, otvorila Prvé NW centrum na Slovensku a založila prvé akreditované školiace Nordic Walking stredisko na Štrbskom Plese. Dobšiná sa zapojila do grantovej súťaže zastrešenej asociáciou NW na Slovensku a jej predsedníčka dňa 19.12.2017 prišla do nášho mesta osobne odovzdať  cenu ako víťaznému predkladateľoví.

Grantovú súťaž zastrešuje samotná predsedníčka Slovenskej asociácie Nordic Walkingu. Po registrácií sa z nakráčaných kilometrov vytvorí každoročne grant a z neho sa nakupujú a udeľujú palice vhodné pre tento čoraz populárnejší šport. „Grant má za úlohu podporiť projekty v jednotlivých regiónoch po celom Slovensku. Napredovanie tohto športu je veľmi podstatné a ja si vážim každého, kto prispeje k jeho rozvoju. V oblasti Dobšinej je to inštruktorka Katarína Vargová, ktorá pracuje s rôznymi vekovými skupinami. Za ich spoločný vklad do tohto grantu sa ich snažíme ohodnotiť a motivovať aj takýmito cenami,“ priblížila Lucia Okoličányová.

V Dobšinej za  projekt Zaradenie Nordic Walkingu ako pohybovej aktivity pre všetky vekové kategórie obyvateľstva na Hornom Gemeri v projektovej schéme Ultrawalker Regiónom následne predsedníčka asociácie odovzdala desať párov palíc vhodných na Nordic Walking a diplom do rúk akreditovanej inštruktorky a zamestnankyne mesta, Kataríny Vargovej.  Toto ocenenie a podpora zaiste napomôžu k ďalšiemu rozvoju v športových a voľnočasových aktivitách v meste Dobšiná a jeho okolí. Informácie o projekte získate TU.

Text & foto: Juraj Karika