Kultúra

Výstava plná jesenných inšpirácií v CVČ

Jeseň je už tu, o čom nás navôkol utvrdzujú pestré farby okolitej prírody. V priestoroch Centra voľného času, detí a mládeže v Dobšinej, preto ožila jesenná výstava. Tá rovnako ako príroda v okolí Dobšinej hrá farbami, no zaujme predovšetkým šikovnosťou detí a zamestnancov centra, ktorí  všetky nádherné exponáty vyrobili vlastnoručne. Na tejto výstavke si môže každý prísť na svoje a dá sa na nej načerpať mnoho inšpirácie pri realizovaní vlastných výrobkov. Preto sme sa do CVČ v Dobšinej vybrali aj my.

O tejto  nápaditej výstavke nám povedala vychovávateľka Mgr. Sylvia Tešlárová. „Je to naša tradičná výstavka a toto je už jej siedmy ročník. Pri výrobe predmetov, postavičiek a dekorácií používame tradičné prírodné materiály, ktoré sa viažu k jeseni. Výstavka je určená pre školy na území nášho mesta, kde sa deti môžu dozvedieť viac o postupe výroby predmetov, ale aj pre širokú verejnosť. Dúfame, že aj takýmto spôsobom mnohých inšpirujeme k tomu, aby využili materiály, ktoré sa nám v tomto ročnom období ponúkajú.“

Ako môžete vidieť na fotografiách v našej fotogalérií pod príspevkom, fantázií sa medze nekládli. Využilo sa lístie, gaštany, či iné plody na stvárnenie postavičiek, či dekorácií, ktoré pri troche snahy a času, môžu zdobiť každú domácnosť. Všetko je však lepšie vidieť naživo a výstavku môžete navštíviť v Centre voľného času, detí a mládeže v Dobšinej do 17. októbra  v čase od 9.-tej do 16.-nástej hodiny.

Foto: Redakcia MD