Výsledky skríningového testovania v Dobšinej

Mesto Dobšiná zabezpečilo aj počas víkendu 23. – 24. januára 2021 skríningové testovanie pre obyvateľov, kde bolo možné sa dostaviť bez objednania. Zdravotníci denného antigénového odberového miesta v Dobšinej, ktoré prevádzkuje Ochrana Zdravia spol. s.r.o. Tornaľa vykonali počas tohto víkendu dovedna 614 testov.

V sobotu 23. januára 2021 zdravotníci vykonali 256 testov z čoho bolo 9 pozitívnych. V nedeľu 24. januára 2021 vykonali zdravotníci 358 testov a identifikovali 4 pozitívne prípady. Dovedna antigénové testy teda v našom meste odhalili v tomto víkende 13 nových pozitívnych prípadov COVID-19.

Toto číslo pozitívnych je za celý týždeň samozrejme omnoho vyššie, kde ale obyvatelia počas týždňa využívali a stále majú možnosť využiť objednávkový systém, kde si vyberú deň vyšetrenia online, určí sa presne stanovený čas a môžu sa tak vyhnúť čakaniu a radom. Objednávať sa môžete naďalej na tomto odkaze : https://www.old.korona.gov.sk/covid-19-patient-form.php .

Mesto Dobšiná vyzýva svojich obyvateľov k zodpovednosti, aby naďalej dodržiavali opatrenia vo forme nosenia rúšok, odstupu a čistých rúk a zbytočne sa nezdržiavali na verejných priestranstvách. Taktiež apeluje na pozitívne identifikovaných obyvateľov a ich rodiny, aby dodržiavali karanténne a preventívne opatrenia, tiež aby dôsledne dbali na informovanie kontaktných osôb. Veríme, že len zodpovednosťou a čerpaním informácií z overených zdrojov môžeme zvrátiť stav k lepšiemu.

Text & foto: Juraj Karika