Krimi

Výpis udalostí Mestskej polície v Dobšinej za mesiac január

4.1. o 19.00 hod. prijala MsP oznámenie od vodiča z Dobšinej, že zapadol so svojím motorovým vozidlom do diery na vozovke na Zimnej ulici. Na mieste bolo zistené, že vodič vbehol s celým objemom kolesa osobného vozidlom do jamy v hrubej vrstve ľadu, ktorý vznikol v dôsledku natečenia vody z Cintorínskej ulice. Vozidlo bolo za pomoci ťažkého mechanizmu vytiahnuté, miesto bolo dočasne označené páskou a závada na komunikácii bola nahlásená správcovi komunikácie.

8.1. o 16.30 hod. prijala MsP oznámenie od občana, ktorý bol v obchode kde mu majiteľka vravela, že jej ukradli rifle. Na mieste 29 ročná majiteľka hliadke uviedla, že muž si zobral rifle a šiel si ich vyskúšať do kabínky. Keďže sa venovala iným kupujúcim, ani si nevšimla  kedy muž vyšiel z kabínky a bez zaplatenia odišiel z predajne. Jednalo sa o muža v strednom veku, ktorý zrejme dobre poznal predajňu, aj to, že sú tam umiestnené kamery, nakoľko pri odchode sa natočil chrbtom ku kamere, aby ho nebolo vidieť do tváre. Majiteľke bola spôsobená škoda asi za 20.-€. Poskytla kamerový záznam  a bolo začaté objasňovanie vo veci krádeže, kde páchateľovi môže byť uložená pokuta až do výšky 331.-€.

14.1. o 17.30 hod. požiadala pracovníčka zariadenia o pomoc z dôvodu, že v priestoroch sa nachádza  neznámy muž. Hliadka na mieste zistila, že do zariadenia sa dostal neznámy muž, ktorý sa medzitým schoval. Bola vykonaná  ohliadka zariadenia, kde následne v jednej z izieb vo vnútornom odkladacom priestore váľandy, bol nájdený neznámy muž. Hliadka menovaného vyviedla zo zariadenia a zistila jeho totožnosť. Jednalo sa o 42 ročného muža z Gemerskej Hôrky, bez vydaného OP, ktorý prišiel do zariadenia za svojou družkou a dieťaťom, ktorá tam bola dočasne umiestnená. Keďže tam nemal čo robiť, bol zo zariadenia vykázaný a boli mu poskytnuté finančné prostriedky na cestu domov.

19.1. o 16..00 hod hliadka počas kontroly nad CO prichytila 59 ročného obyvateľa CO, ktorý bol na prechádzke v lese so sekerou. Nakoniec sa priznal, že si šiel narúbať nejaké drevo na kúrenie. Keďže nemal na chystanie dreva príslušné povolenie, bola mu uložená sankcia.

20.1. o 13.15 hod. osobne prišla nahlásiť 38 ročná občianka z Dobšinej, že jej druh, s ktorým má maloleté deti, ju vyhodil zo spoločného domu. Hliadka vykonala kontrolu na Zimnej ul., kde druh menovanej uviedol, že ju vyhodil z domu preto, lebo sa nestará o ich maloleté deti.  Keďže starostlivosť o deti je zverená obom rodičom a počas vykonaného šetrenia na mieste boli zistené nedostatky v starostlivosti o deti a nevhodné pomery, vec  bola nahlásená na riešenie terénnym sociálnym pracovníčkam.

22.1. o 10.00 hod. nahlásila obyvateľka z Hronskej ul., že na jej pozemok sa šíri smrad zo susedného pozemku. Hliadka na mieste zistila, že jej susedia  miesto do nádoby odhadzujú domový odpad za dom, odkiaľ sa šíri smrad a vietor roznáša tento odpad aj na susedný pozemok. Hliadka majiteľke domu za ukladanie odpadu mimo vyhradeného miesta uložila pokutu a nariadila jej zabezpečiť kuka nádoby a vypratanie priestoru za domom.

22.1. o 19.40 hod. na MsP oznámila obyvateľka zo Zimnej ulice, že v neobývanom dome na ulici je počuť hudbu, hluk a krik. Hliadka na mieste v rodinnom dome zistila niekoľko maloletých a mladistvých detí z okolia, ktoré si v opustenom dome urobili diskotéku, púšťali si nahlas hudbu a kričali, čím obťažovali ostatných susedov. Do domu sa dostali cez rozbité vchodové dvere na dome, požívanie alkoholu u prítomných nebolo zistené. Za obťažovanie susedov hlukom, boli dvom mladistvým 16 a 17 ročným, už trestne zodpovedným, uložené blokové pokuty. Vo veci bude vyrozumený majiteľ rodinného  domu, aby si objekt zabezpečil.

26.1. o 16.15 hod. hliadka na Zimnej ulici zistila pohyb dvoch osôb, ktoré na fúriku viezli naložených niekoľko vriec. Pri kontrole bolo zistené, že sa jedná o dvoch 17 ročných podnikavcov z Dobšinej, ktorí  si chceli privyrobiť a to tak, že sa vtiahli popod oplotenie do priestoru, kde má firma uloženú štiepku a nabrali si z nej do 5 vriec, tie potom následne chceli speňažiť. Bohužiaľ ich pracovné nasadenie za účelom získania financií krádežou a predajom cudzieho majetku nebolo ocenené a za svoje snaženie si priplatili pokutou. Vrecia museli vysypať naspäť a vo veci bol vyrozumený pracovník firmy.

Ilustračné foto: MsP