Vyjadrenie k lesnému požiaru neďaleko Dobšinej

Dňa 02.04.2017 (v nedeľu) v obedňajších hodinách bol prostredníctvom viacerých zdrojov ohlásený lesný požiar v lokalite Strieborné. Valiaci sa dym bolo možné spozorovať aj z niektorých miest Dobšinej. Okamžite sme so zamestnancami ML lokalizovali presnú polohu požiaru a následne koordinovali výjazdovú trasu pre požiarne vozidlá. Vietor neustále posúval smer požiaru z hrebeňa k lesným porastom ML Dobšiná. Vo veľmi krátkom čase zasiahli dobrovoľní hasiči z Dobšinej v spolupráci s profesionálnymi a v poobedňajších hodinách sa podarilo dostať požiar pod kontrolu.

Chcel by som sa poďakovať hasičským zložkám, zamestnancom ML a naším živnostníkom v pestovnej a ťažbovej činnosti, ktorí neváhali a okamžite reagovali na našu výzvu o pomoc pri hasení tohto požiaru. Ďakujem aj viacerým občanom, ktorí ako prví spozorovali požiar a včas posunuli informáciu ďalej k úspešnému zdolaniu tohto prírodného živlu.

Dá sa povedať že v posledných minútach boli plamene zastavené pred hranicou našich lesných porastov. Požiar sa šíril z katastrálnej hranice Vyšná Slaná cez súkromné pozemky (TTP) s veľkým výskytom suchého drevného odpadu. Príčiny vzniku zatiaľ nie sú známe. Verím že sme ho dostali pod úplnú kontrolu aj napriek tomu počas celej noci budú zabezpečené protipožiarne hliadky z radov našich zamestnancov.

Marcel Kollárik, konateľ ML Dobšiná, spol. s r.o.