Víťazný uchádzač na konateľa Podniku služieb sa postu neujme

V januári sme vám priniesli informácie o sérií výberových konaní, ktoré vyhlásilo mesto Dobšiná. Medzi všetkými, bolo zahrnuté výberové konanie na post konateľa Podniku služieb mesta Dobšiná. Ten v súčasnosti zastáva Tibor Harmatha, ktorý ohlásil odchod do dôchodku, po 26 ročnej práci pre naše mesto. Uchádzači o tento post mohli podať svoje žiadosti do pondelka 23. februára , pričom sa prihlásilo dovedna päť uchádzačov. Na pôde stredajšieho Mestského zastupiteľstva boli oznámené výsledky, ktoré prítomným poslancom predniesol primátor mesta Dobšiná Ján Slovák (nezávislý).

Ako máte možnosť vidieť aj v priloženom videu pod príspevkom, primátor Slovák uviedol: „Po osobných pohovoroch  uchádzačov s výberovou komisiou, ktorá bola zložená zo všetkých poslancov mesta Dobšiná, sme tajným hlasovaním v pomere 8 hlasov za určili, že výberové konanie vyhral Ing. Vladimír Šmelko.“ Hlasovania o novom konateľovi sa nazúčastnili iba poslanci Horváth a Hudák. Po oznámení výsledkov výberového konania sa v uznesení uviedlo, že nový konateľ by sa mal svojej funkcie ujať od 01.apríla 2015.

Ani nie v priebehu 24 hodín na to, však vedenie mesta Dobšiná prinieslo informáciu, že víťazný uchádzač sa svojej novej funkcie neujme pre osobné dôvody, ktoré ho viedli k tomuto rozhodnutiu. Ešte dnes sa nám podarilo s Ing. Vladimírom Šmelkom spojiť telefonicky, kde nám poskytol stanovisko. „Podrobné dôvody môjho rozhodnutia som objasnil pánovi primátorovi, no nie sú spojené či už s fungovaním Podniku služieb mesta Dobšiná, alebo s mestom Dobšiná. Osobne by som túto prácu vykonával a chcel vykonávať najlepšie ako viem a tešil som sa na to, ale po zvážení súkromných záležitostí som musel napokon odmietnuť.“

Oslovili sme aj primátora mesta Dobšiná Jána Slováka (nezávislý), ktorý nám tiež poskytol stanovisko: „Tešil som sa na spoluprácu a mrzí ma, že sa to nestane realitou, ale chápem súkromné dôvody, ktoré mi Ing. Vladimír Šmelko objasnil. Z dôvodu neobsadenia postu konateľa Podniku služieb mesta Dobšiná bude v pondelok 02. marca 2015 vyhlásené opätovné výberové konanie na tento post.“ Uviedol pre náš portál primátor Slovák a z uvedeného vyplýva, že do doby výberu a ujatia sa funkcie nového konateľa, bude Podnik služieb mesta Dobšiná spravovať pán Tibor Harmatha.

Foto & video: Redakcia MD