Veľkonočný stolnotenisový turnaj o pohár primátora mesta Dobšiná

V sviatočnú veľkonočnú Bielu sobotu 8. apríla 2023, sa v telocvični Základnej školy Eugena Ruffinyho v Dobšinej uskutočnil 4. ročník Veľkonočného stolnotenisového turnaja „O pohár primátora mesta Dobšiná“. Organizátorom turnaja bola Komisia školstva, telovýchovy, športu a kultúry pri MsZ v Dobšinej, MŠK Dobšiná- stolný tenis a Základná škola Eugena Ruffinyho v Dobšinej. Turnaja sa zúčastnili hráči rôznych vekových kategórií a kvalít.

Od majstra SR, tohtoročného finalistu Majstrovstiev SR Alexandra Valucha, ktorý sa pre zranenie v semifinále majstrovstiev SR turnaja zúčastnil ako divák, jeho otca Róberta a brata Róberta, hráčov hrajúcich v najvyššej stolnotenisovej lige, až po okresné ligy v rámci SR, hráčov hrajúcich aj v zahraničí. Turnaj prebiehal najskôr v skupinách. V skupine sa stretol každý s každým, kde po odohraní vzájomných súbojov sa určilo poradie v skupine, z ktorej do vyraďovacích bojov postúpili prví dvaja. Z vyraďovacích zápasov do semifinále postúpili: Róbert Valuch ml. – Jozef Trojan 3:0 a Róbert Valuch st. – Marián Begala 3:2.

Vo finále sa stretli dvaja Róbertovia, Valuch ml. a Valuch st., v ktorom rozhodla mladícka dravosť a víťazom turnaja sa stal Róbert Valuch ml. po víťazstve nad svojím otcom – trénerom Róbertom Valuchom st. v pomere 3:1.

Najúspešnejším mladým hráčom turnaja sa stal žiak ZŠ Eugena Ruffinyho a člen Geológu Rožňava Daniel Valentko. Všetkým zúčastneným ďakujeme za účasť, víťazom srdečne blahoželáme a všetkým prajeme veľa športových úspechov a veľa energie a chuti do ďalšieho tréningu.

V závere patrí veľké poďakovanie p. primátorovi Jánovi Slovákovi za vecné ceny – poháre, darčekové koše, MsZ za finančnú pomoc, p. Martinovi Liptákovi – Marvin za zabezpečenie občerstvenia do bufetu pre účastníkov a divákov tohto turnaja. Tešíme sa na budúci 5. ročník turnaja, na ktorý srdečne všetkých pozývame.

MŠK Dobšiná – stolný tenis