Kultúra

Veľkonočná výstava a súťaž o najkrajší aranžmán

Príchod jari bol pre našich predkov veľmi očakávaný, symbolizoval nový život a základ novej úrody. Centrum voľného času v spolupráci so školami a školskými zariadeniami v Dobšinej sa snaží každoročne priblížiť atmosféru Veľkej noci obyvateľom nášho mesta prostredníctvom výstavy, ktorá je dôkazom kreativity a šikovnosti detí a pedagógov. V tomto roku sa výstavy zúčastnilo 11 škôl a školských zariadení.

Výstava je spojená aj so súťažou o najkrajší veľkonočný aranžmán. Porota v zložení Mgr. Monika Dúdorová,  Anna Macková a Štefánia Heutschiová mala tradične veľmi ťažkú úlohu pri rozhodovaní, no nakoniec rozhodli o poradí: 1. miesto: CVČ Dobšiná, 2. miesto : ŠK ZŠ Dobšiná, 3. miesto: ZUŠ Dobšiná.

Otvorenie výstavy sa konalo 15.4.2019 o 15.00 hod. a môžete si ju pozrieť v utorok celý deň a v stredu doobeda. Všetkých srdečne pozývame, sľubujeme krásny estetický zážitok. Ceny do súťaže venovalo Mesto Dobšiná. Víťazom srdečne blahoželáme a všetkým ďakujeme za prezentáciu krásnych výrobkov.

Ing. Mária Rybárová