Kultúra

Veľkonočnú atmosféru navodili priamo na námestí

Maľovanie veľkonočných kraslíc, pečenie koláčov, šibanie dievčat vyzdobeným korbáčom, polievanie vodou alebo siatie obilia. To všetko patrí medzi obľúbené Veľkonočné tradície a zvyky, ktorými ľudia každý rok oslavujú sviatky jari. V našom meste sme sviatky jari spojili s výzdobou námestia, ktoré sme skrášlili jarnými briezkami, ktoré nám zabezpečili Mestské lesy Dobšiná a veľkými veľkonočnými vajcami.

Centrum voľného času v spolupráci so školami a škôlkami v Dobšinej tieto veľkonočné vajcia krásne vyzdobili. Pri ich inštalácii dňa 05.04.2023 na námestí nám zaspievali aj ženy zo spevokolu „Dobšinky“. Zatancovali a zaspievali nám aj deti z materských škôl pod vedením pána učiteľa. Karola Kuna z miestnej ZUŠ. Deti dostali od primátora mesta, Jána Slováka veľkonočné čokoládové vajíčko. Všetkým zúčastneným pekne ďakujeme, že nám pomohli skrášliť naše námestie v Dobšinej a navodiť tak veľkonočnú atmosféru.

Mgr. Lucia Horváthová