Šport

Veľká cena Slovenska v orientačnom behu 2018

V dňoch 13. – 15.7.2018 sa uskutočnil  42. ročník tradičných trojdňových medzinárodných pretekov v orientačnom behu – Veľká cena Slovenska. Trojdňové zápolenie s prvou etapou na horskej planine Pelc a dvoma  etapami  na planine Geravy zorganizovali  členovia Klubu orientačného behu Čingov  Spišská Nová Ves.

Pretekov sa zúčastnilo 307 štartujúcich z Čiech, Poľska, Maďarska, Ukrajiny, Ruska a Slovenska. Súťažilo sa v 36 kategóriách rôznych vekových skupín. Celkovým víťazom v elitnej mužskej kategórii sa stal slovenský pretekár Marián Dávidik. Na druhom mieste sa umiestnil pretekár z Českej republiky Tomáš Dlabaja a na treťom mieste skončil Rastilav Oľhava zo Slovenska. V ženskej elite zvíťazila Alena Neradová z Českej republiky pred Lenkou Jablonovskou a Ľudmilou Sokolovou zo Slovenska.

Účastníci pretekov vyjadrili  veľkú spokojnosť s organizáciou pretekov a s prostredím v ktorom súťažili.  Klub orientačného behu Čingov Spišská Nová Ves aj touto cestou ďakuje Mestu Dobšiná a Mestským lesom Dobšiná s.r.o.,  za podporu a spoluprácu pri organizovaní 42. ročníka medzinárodných pretekov Veľká cena Slovenska.