Kultúra

V plavárni vďaka Mestským lesom Dobšiná

Deti , ktoré bývajú v meste, kde je plaváreň, alebo kúpalisko sa majú super. My bývame od takého mesta ďaleko. Musíme cestovať  cez veľký kopec, aby sme sa mali tak dobre, ako deti v Poprade. Pre nás maličkých je to veľmi ďaleko, sami tam nemôžeme ísť. Preto nás tam niekedy zoberú naše pani učiteľky. Je to pre nás veľké dobrodružstvo. Čas strávený v bazéne je plný zážitkov. Môžeme plávať, kým nám sily stačia, šmýkať sa na tobogánoch, kým nás nohy nebolia od toľkého chodenia po schodoch, potápať sa, pokiaľ  nám dych stačí. Ale skákať do vody máme zakázané, že vraj je to nebezpečné. Musíme to dodržiavať, inak by sa naše pani učiteľky hnevali a to nechceme. Niekedy sú pri bazénoch takí ľudia v žltých tričkách. Bolo to také ťažké slovo, ale máme pocit , že sa volajú animátori. Radi sa s nami hrajú a vždy nám vymyslia zaujímavý program. Najradšej máme výlet, keď sa ideme kúpať. A na taký výlet sme mohli ísť aj  vďaka vám. Preto my, žiaci ZŠ Eugena Ruffinyho v Dobšinej , vám chceme z celej detskej radosti povedať veľké ĎAKUJEME !

Žiaci ZŠ Dobšiná