Kultúra

V Komunitnom centre si pripomenuli Medzinárodný deň žien

Komunitné centrum mesta Dobšiná úzko spolupracuje s terénnou sociálnou prácou v meste a tak sa sociálni pracovníci rozhodli pripraviť oslavy MDŽ v Komunitnom centre a spoločne si pripomenúť potrebu rovnosti príležitostí žien a mužov. Dňa 06.03.2019 v popoludňajších hodinách sa v Komunitnom centre zišli  pracovníci terénnej sociálnej služby mesta Dobšiná, pracovníčky TSP obce Rejdová so svojimi klientmi,  ženy, matky a pozvaní hostia.

Po krátkom príhovore sa v programe predstavili deti z divadelného krúžku pod vedením terénneho sociálneho pracovníka Mgr. Matúša Gala, ktorý celý program moderoval s básničkami venovaným ženám, s tančekom a s humornou scénkou „Cuky a Luky“. Pracovníčky Komunitného centra pri príležitosti tohto krásneho sviatku pripravili bohatý program v podobe básní, moderných tancov Zumby, tanca Michaela Jacksona a rómskeho tanca.  Na záver celého programu sa nám predstavil hudobný hosť z obce Rejdová, ktorý obohatil našu komunitnú aktivitu o živú hudbu a spev v podaní troch rómskych chlapcov. Všetky žienky, oslávenkyne si domov odniesli malé darčeky, ktoré vyrobili deti z KC a pekné kultúrne zážitky.

Ďakujeme všetkým, ktorí si našli čas a prijali pozvanie do Komunitného centra, ďakujeme za spoluprácu TSP mesta Dobšiná a TSP obce Rejdová aj ich hudobníkom. Na Medzinárodný deň žien, ktorý je sviatkom najdrahších bytostí by sme nikdy nemali zabúdať. O to viac nás potešilo, že sa nám spoločne podarilo tento sviatok opäť vzkriesiť a preukázať ženám náležitú úctu.

Text: Pracovníčky Komunitného centra, foto: Juraj Karika