V Dobšinej využili sneh aj takto

Po snehovej kalamite, ktorá v minulom týždni zasiahla Dobšinú zostali kopy snehu naprieč celou Dobšinou. Azda najväčšia koncentrácia „bielej periny“,  však bola na otvorenom námestí, ktoré v tento pondelok prešlo úplným vyčistením za pomoci ťažkej techniky. Ako môžete vidieť na našich záberoch, nakladač, ktorý  riadil Rastislav Kollárik sa so snehom nijako nemaznal a za krátku chvíľu dokázal vypratať celé námestie a zhrnúť sneh do veľkej kopy. Tu ale skrsla myšlienka primátorovi mesta Jánovi Slovákovi (nezávislý), ktorý sa odhodlal túto kopu snehu využiť.

Ako uviedol  primátor Dobšinej na osobnom profile sociálnej siete Facebook: „Vážení oteckovia, Dobšinčania. Na našom námestí máme veľkú kopu snehu. Takže ja práve beriem lopatu a idem robiť kopček na sánkovanie, šmýkanie, kĺzanie….pre naše deti. Kto by chcel priložiť pomocnú ruku tak…“ Znel odkaz primátora Jána Slováka na sociálnej sieti, ktorý vzbudil pozornosť. Pomôcť v realizácií tejto myšlienky prišli napokon niekoľkí oteckovia a výsledku sa momentálne tešia deti ,aj ich rodičia.

Pre náš portál povedala jedna z mamičiek, ktorá navštívila námestie aj so svojou dcérou: „Je to veľmi dobrý nápad a prišli sme sa tu zabaviť a vyšantiť. Malá je spokojná a tento upravený, snehový kopec budeme navštevovať dokým sa bude dať. Všetci čo sem chodia, si ho veľmi pochvaľujú.“ V Dobšinej sa tak potvrdilo, že aj zdanlivo nepotrebná kopa snehu, sa môže premeniť vďaka fantázií a kuse úsilia na zábavu pre deti, aj dospelých.

Foto: Redakcia MD