V Dobšinej vyrástlo nové viacúčelové športové ihrisko

Mesto Dobšiná bolo znovu úspešné a dokázalo podporiť organizované športové vyžitie na svojom území. Počas mesiaca marec 2021 vyrástlo v areáli už exitujúceho futbalového štadiónu nové viacúčelové športové ihrisko s možnosťami športového vyžitia pre širokú verejnosť. Tento projekt sa podarilo realizovať Mestu Dobšiná s finančnou podporou Ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Slovenskej republiky – program Podpora najmenej rozvinutých okresov. Dobšiná získala z fondu dovedna 78 000€ na vybudovanie viacúčelového športového ihriska, pričom z finančných prostriedkov mesta ubudlo iba 1040€ na projektovú dokumentáciu. Na novom ihrisku sa môžu návštevníci tešiť na 6 druhov športov, ktoré je možné v jeho areáli prevádzkovať. Na svoje si v Dobšinej tak prídu milovníci malého futbalu, hádzanej, basketbalu, volejbalu, tenisu, ale aj bedmintonu.

Aj napriek zložitej pandemickej situácii, kde v mnohých mestách sa realizácia projektov podobného druhu zastavila, sa v Dobšinej podarilo obohatiť možnosti športového vyžitia. Vedenie mesta preto neskrýva spokojnosť. „Som veľmi rád, že aj napriek ťažkej situácii sa nám podarilo tento projekt dokončiť a verím, že bude obohatením športových možností pre obyvateľov nášho mesta. Realizačné práce sú už ukončené a v priebehu dvoch týždňov by malo dôjsť ku kolaudácii areálu. Športoviská v našom meste spravuje Oddelenie kultúry a športu pri MsÚ Dobšiná, ktoré potom vypracuje presný prevádzkový harmonogram ihriska a následne ho zverení,“ uviedol primátor mesta Dobšiná, Ján Slovák.

Areál futbalového štadiónu, ale aj nového viacúčelového ihriska, ktoré sa v ňom nachádza, bude primárne určený pre podporu činností športových klubov pôsobiacich na území mesta Dobšiná a podporu voľnočasových aktivít organizovaného športového vyžitia. Táto forma prevádzkovania ihriska je bezpečnejšia a účelnejšia, kde rozhodujúcim faktorom zostáva najmä podpora mladých ľudí v športových aktivitách. Počas pandémie a prísnych opatrení utrpel aj šport, no najmä skupinové športové aktivity. To sa odrazilo aj na stave obyvateľstva, kde väčšina dospelých, ale aj detí pribrala na hmotnosti z dôvodu zníženého pohybu a slabých možností športového vyžitia. Mesto Dobšiná verí, že aj nové viacúčelové ihrisko napomôže obyvateľom v efektívnejšom trávení voľného času a podporí ich zdravie.

Text & foto: Juraj Karika