Uzávierka ciest, obchádzky a parkovanie počas Dobšinského kopca 2016

S uskutočnením pretekov sú spojené aj isté nevyhnutné obmedzenia, týkajúce sa jednak uzávierky úseku štátnej cesty, na ktorom sa preteky uskutočňujú, ale aj dočasnej reorganizácie dopravy a parkovania v samotnej Dobšinej.

Hoci je uzávierka cesty medzi Dobšinou a Dobšinským kopcom schválená v sobotu a v nedeľu od 7:00 do 20:00 hod, bude snahou organizátora v prípade priaznivého priebehu podujatia uvoľniť premávku na spomínanom úseku aj v skoršom termíne. Počas uzávierky budú pre vodičov, ktorí sa neplánujú divácky zúčastniť pretekov k dispozícii obchádzkové trasy zobrazené na mape. Vzhľadom na obmedzenú zaťažiteľnosť cesty medzi Gemerskou Polomou a Hnilcom, spôsobenou poškodeným cestným telesom na viacerých miestach, nie je možné použiť túto tradičnú obchádzkovú trasu pre všetky vozidlá.  Preto musia vozidlá s hmotnosťou nad 3,5t využiť variantné riešenia.

Na hlavných prístupových komunikáciách v Gemerskej Polome, Štítniku a na Pustom Poli bude zabezpečený odklon dopravy našou usporiadateľskou službou v spolupráci s Políciou SR. Vodiči, ktorí budú odklonení na obchádzkovú trasu dostanú od usporiadateľov aj mapy jednotlivých trás, ktoré ich navedú na ich cieľové miesta.

DK 2016_Plán obchádzok

Dopravné obmedzenia v Dobšinej

DEPO pretekárskych vozidiel bude ako každý rok umiestnené do samotného mesta Dobšiná na ulice Vlčia dolina, SNP, Nová a Námestie Tri ruže. V prípade väčšieho počtu prihlásených pretekárov bude ulica SNP uzavretá až po Hasičskú strážnicu.

Sprievodný program na Námestí Baníkov bude mať za následok veľký nápor na dopravu práve počas ich konania – v piatok 15.7.2016 a sobotu 16.7.2016. V popoludňajších hodinách bude organizátor zabezpečovať parkovanie prichádzajúcich návštevníkov na štyri záchytné parkoviská priamo v Dobšinej. Polícia SR bude monitorovať najmä Zimnú ulicu, tak aby bola zabezpečená jej priechodnosť a vozidlá, ktoré nebudú rešpektovať pokyny a dopravné značenia budú odtiahnuté do areálu Podniku služieb mesta Dobšiná. Usporiadateľ zabezpečí počas sprievodného programu aj spriechodnenie úseku DEPA  medzi ulicami Jarkovou a Novou (Potraviny Jednota – autobusová zastávka na bývalom trhovisku). Sme si vedomí, že hlavne obyvatelia Dobšinej budú určitým spôsobom obmedzení, našou snahou však bude minimalizovať tieto obmedzenia a touto cestou sa  im chceme aj poďakovať za pochopenie a väčšiu trpezlivosť.

Parkovanie počas samotných pretekov

Ako už tradične, pripravené budú aj záchytné parkoviská pre návštevníkov sobotňajších tréningových a nedeľňajších súťažných jázd. Zo smeru od Rožňavy to budú parkoviská v areáli spoločnosti EUROBUS a jeho okolí (obyvatelia Dobšinej budú mať umožnený vjazd do mesta po ulici Železničnej a Zimne)j, zo smeru od Popradu a Spišskej Novej Vsi to budú parkoviská v lokalitách „pri Kríži“, „Gúgel“ a Dobšinská Maša.

DK_2016-mapa pre DN (906x1280)

Organizačný výbor DK 2016