Určili prejednanie Mestských lesov, prídu aj televízie

Primátor mesta Dobšiná, Karol Horník (Smer-SD) zvolal v zmysle zákona č.369/1990 Zb. o obecnom zriadení v znení neskorších zmien a doplnení 30. zasadanie Mestského zastupiteľstva, ktoré sa bude konať v pondelok 10. februára o 15:30 hod. v zasadacej miestnosti Mestského úradu č. dverí 11 v Dobšinej. Zasadania sú zo zákona verejné a môže sa ich zúčastniť každý občan. Prejednávať sa bude iba jediný bod a to mimoriadna situácia v mestskej spoločnosti Mestské lesy Dobšiná, o ktorej sme vás informovali.

Dňa 27.01.2014 0 8:00 hod., bola na podateľni Mestského úradu, podaná poslancom Jánom Slovákom (nezávislý) žiadosť primátorovi mesta Dobšiná Karolovi Horníkovi (Smer-SD), o zvolanie neplánovaného Mestského zastupiteľstva. Žiadosť bola podpísaná poslancami Slovák (nezávislý), Gorej (SNS), Mgr. Dúdorová (SNS), MVDr. Balážik (KDH). Ako nám vtedy povedal poslanec Ján Slovák „V piatok ráno ma oslovila skupina zamestnancov ML Dobšiná a požiadala ma, ako poslanca MsZ Dobšiná, na ich zastupovanie, ohľadne hromadnej výpovede. V takto závažnej situácii, bolo najrýchlejším a podľa mňa aj najsprávnejším rozhodnutím, okamžite s touto vecou oboznámiť primátora mesta, ktorý je aj valnou hromadou spoločnosti ML Dobšiná a má teda právomoc jednať v takejto záležitosti. Čakal som od primátora, že bude túto záležitosť považovať za neodkladnú a dôležitú.

Ako primátor mesta, môže kedykoľvek zvolať MsZ z mimoriadnych dôvodov, za čo som túto záležitosť považoval a naďalej považujem. Primátor mesta na to reagoval s úsmevom a slovami , že to považuje , len za moje populistické konanie a presne vie, o čo mi ide, čiže inými slovami považoval to za moju propagandu, ako keby tam pracovníci ML ani neboli prítomní. Je mi úplne jedno, či to považuje za moju propagandu, no ako poslanec považujem za svoju povinnosť, zastupovať záujmy občanov mesta. Alebo všetko sa bude považovať za kampaň, keďže je volebný rok ? Tak potom by si takúto kampaň, hájenia záujmov ľudí, ktorí vlastne vytvárajú ten stále spomínaný zisk mal robiť v prvom rade primátor.“

Na pondelkovom mestskom zastupiteľstve teda pôjde o veľa. Na jednej strane sú nespokojní lesníci, ktorí podľa ich vyjadrení už nemienia znášať praktiky konateľky spoločnosti Ing. Vlasty Ruppovej, no na druhej strane je tu valná hromada, ktorej predsedá primátor mesta Dobšiná Horník. Ten sa vyjadril, že konateľka má jeho plnú podporu. Môžeme preto iba hádať, ako dopadne toto verejné zastupiteľstvo, či definitívnym odchodom Ing. Ruppovej z postu konateľky Mestských lesov, alebo odchodom nespokojných zamestnancov. Priebeh verejného zasadania poslancov budeme sledovať spolu s kamerami viacerých televízií, ktoré prisľúbili svoju účasť. O výsledku rokovania vás budeme včas informovať.

Ilustračné foto: Redakcia MD