Kultúra

Tvorivé dielničky sa realizujú aj v komunitnom centre

Minulý rok sme začali s deťmi z Komunitného centra realizovať tvorivé dielničky. Cieľom takýchto aktivít je vytváranie rôznych drobností z najrozličnejších materiálov, ale našou hlavnou métou je tvoriť vzťahy, sociálne väzby, odpútavanie detí zo sociálne vylúčenej komunity od stereotypov a predsudkov. Nie je jednoduché pracovať s deťmi zo sociálne znevýhodneného prostredia. Udržať ich záujem a pozornosť vyžaduje dobré plánovanie, zaujímavé aktivity a rozloženie úloh. Našou hlavnou úlohou je spájať ich navzájom a tvoriť komunitu, ktorá sa naučí od detstva si pomáhať a zvládať mnohé úskalia.

Spoločne s našimi deťmi sme vyrobili pozdravy na mesiac úcty k starším, ktorými pozdravili nielen svojich starých rodičov, ale aj klientky Denného stacionára, potom sme vyrábali vence na Pamiatku zosnulých a najviac sa deti tešili z vyrobených masiek na Halloween. Tieto dni sa činnosti v tvorivých dielničkách sústredia na výrobu vianočných ozdôb a darčekov. Výsledkom našej práce nie sú len krásne výrobky, ale aj krásne okamihy, ktoré mnohým z nás unikajú a ktoré sú malými zábleskami celkovej harmónie a kultivácie vzájomného spolunažívania v našom meste.

PhDr. Eva Mihóková, OGKC Mesta Dobšiná