Kultúra

Tvorivé dielne s veľkonočnou tematikou

Veľká noc je predo dvermi a mnohí sa na ňu pripravujú už teraz. Najmä mladší chlapci na Veľkú noc nedajú dopustiť a podľa tradičných zvyklostí si chystajú korbáče a voňavky. Poniektorí uprednostňujú aj kýble plné vody. A naproti tomu dievčatá, už teraz pripravujú kraslice, či iné výrobky, ktorými môžu obdarovať svojich šibačov. V Mestskom kultúrnom stredisku v Dobšinej, sa práve preto stretli v pondelok 07. apríla účastníci tvorivých dielní, ktoré boli zamerané na veľkonočné aranžmány.

Ako nám povedala vychovávateľka Centra voľného času, detí a mládeže v Dobšinej Bibiána Slováková „chceli sme ukázať, že aj materiál na vyhodenie, ako sú prázdne krabice od mlieka, môžu mať využitie a dá sa z nich vytvoriť krásny, farebný aranžmán. Ako materiál sme použili aj korok, či staré noviny. Všetci, ktorí sa zapojili, si vytvorili farebné, kreatívne veľkonočné výrobky.“ Šikovnosť zúčastnených si môžete pozrieť vo veľkej fotogalérií.

Riaditeľka Centra voľného času Ing. Mária Rybárová dodala: „Pozývame širokú verejnosť na Veľkonočnú výstavu, ktorá sa bude konať 15. apríla v priestoroch Mestského kultúrneho strediska kde sa môžete pokochať krásnymi výrobkami zhotovenými žiakmi škôl a školských zariadení v Dobšinej:“ Pondelkové tvorivé dielne, ale aj výstava možno mnohých inšpiruje, aby si vytvorili svoj vlastný a jedinečný aranžmán, ktorý bude presne podľa ich predstáv a želaní. V obchodoch naďalej síce nájdeme už hotové výrobky, no vlastné úsilie dáva priestor jedinečnosti.

{gallery}foto_organizacie/cvc_vnoc{/gallery}

Poskytnuté foto: CVČ Dobšiná