Turnaj: Veľkonočná cena primátora mesta

Ešte na sklonku marca, 30.03.2018, Mesto Dobšiná, Mestský stolnotenisový oddiel Dobšiná a sponzori usporiadali v telocvičniach Základnej školy v Dobšinej prvý ročník veľkonočného stolnotenisového turnaja registrovaných hráčov pod názvom: „Veľkonočná cena primátora mesta Dobšiná“. Turnaj mal veľmi vysokú úroveň, čoho dôkazom sú hráči: majster Európy kadetov Alexander Valúch, hráči extraligy Lokomotíva Košice a ďalší. Domáci stolnotenisový oddiel reprezentovali: Milan Lenkey, Peter Čarnoky, Dušan Zahoranský, Peter Ogurčák, Kristína Horká. Hlavným sponzorom turnaja bolo Mesto Dobšiná- Primátor mesta Dobšiná, p. Slovák. Musíme sa poďakovať aj ďalším sponzorom ako Mestské lesy Dobšiná, obec Vyšná Slaná, obec Rejdová, SLOVAKIA LIFT Banská Bystrica, Rekreačné stredisko Július – Vyšná Slaná, p. Eltschläger, Firma ROOFS – Fifik, Zábrel Vyšná Slaná a ďalší sponzori.

Víťazom turnaja sa stal Alexander Valúch, druhé miesto obsadil veľmi nádejný 14-ročný hráč Lokomotívy Košice, Adam Klajber, tretie miesta obsadili Róbert Valúch a Marián Begala z Humenného. Najlepším domácim hráčom, ktorý bol ocenený, sa stal Milan Lenkey. Ceny odovzdali riaditeľ Základnej školy Dobšiná, p. Hutník a poslanec Národnej rady, p. Pamula.

Bc. Ľubomír Molčan