Aktuality

Turisti sprístupnili vyhliadkové body

 

Po piatich rokoch vybavovania dostali dobšinskí turisti konečný súhlas od krajského úradu životného prostredia v Košiciach na vyznačenie turistického chodníka na území Národného Parku Slovenský raj z Kucharičky na Ondrejisko. Cieľom turistov bolo vyznačiť turistický chodník na vrchol Ondrejiska z červenej značky (cesta hrdinov SNP).Toto rozhodnutie malo platnosť do 31.5 2013 a turisti sa to rozhodli využiť v sobotu 11.5 2013, kde ich snaženie bolo zrealizované.

Dovedna sa stretlo 30 milovníkov prírody a značkárov pod vedením predsedu značkárskej komisie v Rožňave Pavla Molnára a predsedu regionálnej rady KST Ing. Martina Markušovskeho a tiež 10 členov Klubu slovenských turistov (KST) Dobšiná.

Na Čuntave bol pripravený guláš a občerstvenie, na ktoré turistom prispel primátor mesta Dobšiná Karol Horník. Ako nám povedal predseda KST Dobšiná, pán Gejza Plichta: „Vyčistil sa a vyznačkoval novy chodník na Ondrejisko (1272m.n.m ), upravil sa pôvodný starý chodník spod Kucharičkinej na sedlo červený smrek ďalej, vyčistil sa chodník a vyznačkovala vyhliadka zo sedla Červenho smreku na Strmú pirť.

Tiež sa osadilo 6 kovových smerovníkov s príslušnými tabuľkami smerov turistických trás. Týmto sa ukončila dlhodobá snaha Dobšinkých turistov o zlegalizovanie prístupu na jeden z najkrajších výhľadov na Slovensku bez účasti horského vodcu.“ Dokončil pre náš portál predseda KST v Dobšinej pán Plichta.

Dodajme, že predtým bol vstup na tieto trasy možný len s horským vodcom. KST Dobšiná ďakuje ochote a iniciatíve vedeniu mesta Dobšiná, hlavne primátorovi Karolovi Horníkovi za podporu. Taktiež ďakuje Ing. Štefanovi Kuišovi, podpredsedovi pre turistiku a medzinárodné vzťahy výkonného výboru ústrednej rady KST.

 {gallery}foto_aktuality/kst_dpp{/gallery}

Foto: Gejza Plichta, Roman 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Translate »