Krimi

Trojlístok zlodejov z Dobšinej čelí obvineniu

 

29-ročný Tomáš, 18-ročný Peter a 15-ročný Marián majú vážny problém. Muž (62) z Dobšinej im podľa policajtov najprv dal 50 centov. To im však zjavne nestačilo. Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Rožňave zo zločinu lúpeže spáchaného formou spolupáchateľstva a prečinu výtržníctva obvinil trojicu mladíkov z rožňavského okresu, 29-ročného Tomáša, 18-ročného Petra a 15-ročného Mariána. Informovala o tom Lenka Ivanová, hovorkyňa Krajského riaditeľstva PZ v Košiciach.

„Obvinení mladíci v piatok (7.6.) v popoludňajších hodinách v meste Dobšiná po predchádzajúcej vzájomnej dohode oslovili poškodeného 62-ročného miestneho muža. Jeden z obvinených od neho žiadal 0,50 eur, ktoré mu poškodený dobrovoľne vydal, následne si ho o pár metrov ďalej počkali a z vrecka nohavíc mu ten istý obvinený muž vzal bankovku nominálnej hodnoty 100 eur, aj napriek tomu, že poškodený sa ho snažil od seba odtlačiť a zabrániť mu v odcudzení finančnej hotovosti“ zhodnotila hovorkyňa KR PZ npor. Mgr. Lenka Ivanová.

Trojica mladíkov z miesta činu ušla, bezprostredne po spáchaní skutku ich však zadržali a obmedzili na osobnej slobode policajti dobšinského obvodného oddelenia, a po vykonaní potrebných procesných úkonov umiestnili do cely policajného zaistenia. V prípade dokázania viny im hrozí trest odňatia slobody na sedem až 12 rokov, v prípade mladistvej osoby sa trestná sadzba znižuje na polovicu.

Pre redakciu MD KR PZ Košice, foto: Stock.xchng

Translate »