Tri volebné obvody a kandidáti z Dobšinej

Ako informoval Mestský úrad v Dobšinej na oficiálnej stránke mesta v predčasných parlamentných voľbách budeme mať v meste tri volebné obvody. Volebný okrsok číslo 1, ktorý bude sídliť v kultúrnom dome v herni zahŕňa ulice: Lányi Huta, Záhradná, Partizánska, Lesná, Severná, Mierová, Hronská, Slnečná, Vyše mesta, Rybárska, Turecká, Cintorínska, Nová .

Okrsok číslo 2 bude sídliť v divadelnej sále 1 v kultúrnom dome a bude pokrývať ulice: Jarková, Nám. Baníkov, Kúpeľná, Železničná, Mlynská, P. J. Šafárika, Skalná, Banská, Tri ruže. Volebný okrsok číslo 3 bude taktiež v divadelnej sále kultúrneho domu s číslom 2 a bude spravovať ulice: SNP, Zimná, Hnilecká, Vlčia dolina, Budovateľská, Cigánska osada, Niže mesta

Na kandidátnych listinách politických strán nachádzame okrem mien, ktoré nepoznáme aj ľudí z Dobšinej. Ako uviedla Ústredná volebná komisia, volieb konajúcich sa 10. marca sa zúčastní rekordných 26 politických subjektov. Medzi ich kandidátmi, ktorí by sa chceli dostať do parlamentu v tohtoročných predčasných voľbách, nachádzame aj šesť Dobšinčanov, ktorí sa zrejme spoliehajú na tzv. „prekrúžkovanie“, keďže každý volič politickej strany, ktorú si vyberie môže na jej kandidátke uprednostniť až štyroch. Prinášame vám preto menný zoznam týchto kandidátov.

Slovenská národná strana (č. 4) nominovala na pomerne vysoké 12. miesto na svojej kandidátke riadiaceho pracovníka Petra Pamulu, ktorý má 40 rokov.

Na kandidátnej listine politickej strany Náš kraj (č.8) kandiduje hneď niekoľko Dobšinčanov. Nájdeme na nej s poradovým číslom 92 Petra Vilima, 34 rokov , povolaním hrádzneho hatiara. S poradovým číslom 104 Máriu Vilimovú, 31 rokov, ktorá je hospodárka. S poradovým číslom 106 Luciu Hrebenárovú, 36 rokov, momentálne nezamestnanú a s poradovým číslom 112 Mareka Nohavičku, 30 rokov, ktorý je samostatne zárobkovo činnou osobou.

Komunistická strana Slovenska (č. 14) nominovala na svoje 127. miesto 55 ročnú ekonómku Zlaticu Bachniakovú.

Ilustračné foto: Patriot.sk