Terénni sociálni pracovníci usporiadali deň detskej charity

S blížiacim sa najchladnejším ročným obdobím v roku sme sa ako kolektív terénnej sociálnej práce rozhodli uskutočniť deň venovaný charitatívnej činnosti. Vybrali sme si obdobie blížiacich sa sviatkov sv. Mikuláša ako i najkrajších sviatkov v roku – Vianoc. Všetci sme sa rovnako zhodli na myšlienke pomôcť a potešiť zopár rodín s nízkym príjmom. Naším plánom bolo venovať jeden deň darovaniu  balíčkov ošatenia a obuvi na nadchádzajúce zimné obdobie  a to 11 vyčlenením  rodinám s maloletými deťmi. Rodiny boli vyberané  pracovníkmi Mestského úradu mesta Dobšiná po starostlivom zvážení celkovej situácie v rodinách  zo sociálne znevýhodneného prostredia. Charitatívna akcia bola zameraná iba na detské  zimné oblečenie a obuv.

Dátum, ktorý sme venovali tejto charitatívnej akcii bol stanovený na  30.11.2017. Na tento deň boli všetky rodiny zaradené v zozname pozvané do priestorov kancelárie terénnej sociálnej práce, kde im pripravené balíčky boli osobne odovzdané. Samozrejme nemôžeme zabudnúť spomenúť tých, vďaka ktorým sme mohli týmto rodinám urobiť radosť. Chceme sa srdečne poďakovať Krízovému centru Dominika v Rožňave, ktoré nás zásobilo značným množstvom ošatenia, obuvi, ako i hračiek. Samozrejme všetky tieto veci  budú distribuované priebežne a v najnutnejších prípadoch.

Kolektív TSP Dobšiná