Takto prebiehal jubilejný Deň narcisov v Dobšinej

Centrum voľného času v spolupráci s miestnym spolkom Slovenského Červeného kríža a študentmi z Gymnázia v Dobšinej a ZŠ a MŠ Biele Vody zorganizovali v našom meste jubilejný 20.-ty ročník kampane s názvom Deň narcisov. Od skorých ranných hodín mohli v piatok 15. apríla obyvatelia vidieť označených dobrovoľníkov v uliciach, ktorí svojou snahou prispeli k zbierke pre onkologických pacientov a ich rodiny. Malý žltý narcis sa stal základným symbolom nádeje a spolupatričnosti s tými, ktorí bojujú s jednou z najzákernejších chorôb.

Za jedinečným Dňom narcisov je snaha tisícok obetavých dobrovoľníkov a desiatok tisíc štedrých darcov po celom Slovensku, ktorí sa rozhodli pomôcť. Inak to nebolo ani v Dobšinej, kde každý, kto si narcis pripol na svoj odev, vyjadril týmto gestom podporu a spolupatričnosť s tými, ktorí bojujú s rakovinou. Každý príspevok má pritom nesmiernu hodnotu. Nádorové ochorenia majú stúpajúcu tendenciu a podľa informácií ministerstva zdravotníctva zomrelo na Slovensku od roku 2011 do roku 2014 na nádorové ochorenia až 53 041 osôb. Zákerná choroba podľa štatistík najviac postihuje pľúca a to rovnako u mužov aj žien.

„Dovedna sa v našej koordinácii zapojilo deväť dobrovoľníkov, ktorí príspevky darcov zbierali do štyroch originálnych pokladničiek. Ligu proti rakovine za naše mesto podporíme sumou 574,84 eur a to najmä vďaka ochotným ľuďom, ktorí sa neodvracajú od hrozieb tohto ochorenia a chcú vyjadriť podporu kúpou narcisu tým, ktorí s chorobou bojujú.“ Dodala v závere pre náš portál Bibiána Slováková z CVČ Dobšiná.

Red. -JK-