Kultúra

Svetový Deň Rómov v komunitnom centre

V Komunitnom centre v Dobšinej sa konajú rôzne aktivity ako pre deti tak aj pre dospelých obyvateľov mesta. Z príležitosti Svetového dňa Rómov dňa 13.04.2023 pracovníčky komunitného centra a terénne sociálne  pracovníčky usporiadali v exteriéri komunitného centra podujatie, ktorým sme si Svetový deň Rómov pripomenuli. Pre pozvaných hostí bol pripravený bohatý program. Podujatie bolo otvorené Rómskou hymnou, z príhovoru sme sa všetci zúčastnení dozvedeli o rómskych tradíciách a zvykoch.

Pracovníčky komunitného centra a terénne sociálne pracovníčky spolu s rómskymi ženami prítomných hostí ponúkli tradičnými rómskymi jedlami ako sú gója, varené údené rebrá – pašváre, rómsky chlieb – marikle, ktoré dopoludnia v areáli komunitného centra spoločne varili. Naše milé seniorky, ktoré navštevujú komunitné centrum nás prekvapili a napiekli výborné zákusky, za ktoré im ďakujeme.

Celé popoludnie nám príjemnú atmosféru vytvárala živá hudba so speváčkami, s dievčatami tanečného krúžku komunitného centra. Touto cestou by sme radi poďakovali primátorovi mesta Dobšiná Jánovi Slovákovi ďalej miestnemu stredisku chovu koní mesta Dobšiná a všetkým obyvateľom mesta, ktorí nám pomohli pri realizácii tohto podujatia.

Tím KC Dobšiná