Kultúra

Súťažili o tituly železného chlapca a železného dievčaťa

Do Mestského kultúrne strediska v Dobšinej včera zavítali malí siláci, ktorí si zmerali sily v súťaži s názvom „Železný chlapec a železné dievča“. Toto podujatie pre nich zorganizovalo miestne Centrum voľného času, detí a mládeže, ktoré dlhodobo pripravuje podujatia, súťaže a rôzne akcie určené pre deti a mládež z Dobšinej a širšieho okolia. Vyše tridsať detí si chcelo včera v priestoroch divadelnej sály zmerať svoju šikovnosť a obratnosť v piatich súťažných disciplínach. Pripravené boli aj ceny, ktoré získali dvaja najúspešnejší súťažiaci, ktorí sa môžu hrdiť titulom železného chlapca a železného dievčaťa.

Ako pre náš portál povedala Mgr. Iveta Značková, zamestnankyňa CVČ Dobšiná: „Bol to nultý ročník tejto súťaže, ktorú sme zorganizovali. Deti veľmi zaujala, keďže v jednotlivých piatich disciplínach šlo o šikovnosť. Prvou súťažou bolo fúkanie balónov na čas, druhou rýchlosť vypitia vody ochutenej citrónom slamkou, ďalej trefa florbalovou hokejkou, jazda ležmo na skejte a silová súťaž. Súťaže sa zúčastnilo 35 detí a železným dievčaťom sa stala Katka Šmelková a železným chlapcom Adam Labuda.“

Výhercovia boli odmenení diplomami a vecnými cenami, no nezabudlo sa ani na ostatných súťažiacich, ktorí získali sladké odmeny. Aj táto súťaž v rámci krúžkov Centra voľného času mala veľký úspech, čo sa potvrdilo najmä účasťou. Aj v budúcnosti chce miestne CVČ pripravovať podobné akcie, o ktorých bude včas informovať aj prostredníctvom nášho portálu. Zamestnanci CVČ Dobšiná sa už teraz podľa ich slov tešia na všetkých, ktorí sa rozhodnú zapojiť.

{gallery}foto_organizacie/zelezny_chlapec{/gallery}

Foto: CVČ Dobšiná