Súťaž v tlaku na lavičke (RAW) v Dobšinej s majstrovskou účasťou

Dňa 24.9.2016 sa v meste Dobšiná uskutočnil ďalší ročník medzinárodnej súťaže v tlaku na lavičke RAW (bez dresu) o pohár Calisto mesta Dobšiná. Táto pohárová súťaž sa konala pod hlavičkou WPC Slovakia. Hlavný organizátor Calisto s.r.o. a Mesto Dobšiná pripravilo súťaž na veľmi vysokej úrovni, o čom svedči aj zoznam pretekárov, na ktorom figurujú aj mená majstrov sveta, či majstrov Európy. Každý rok sa zoznam pretekárov zväčšuje, čo je vizitkou organizácie a hlavne toho, že Dobšiná dokáže pripravovať podujatia na úrovni a pretekári sa sem veľmi radi vracajú. Naše mesto zastupoval oddiel Fitness Calisto Dobšiná v zložení: Mirka Herčkova, Tomáš Gazdík, Štefan Remiáš a Marek Lipták, ktorý v súťaži oddielov skončil na peknom treťom mieste.

Zlato žala naša najúspešnejšia pretekárka Mirka Herčková, ktorá zvíťazila nie len vo svojej kategórii, ale aj absolútne medzi ženami. Naši pretekári brali tento pretek aj ako prípravu na Majstrovstva sveta v Nemecku, na ktorých sa spolu s Mirkou zúčastní aj Tomáš Gazdík a pevne verime, že Mirka prinesie domov zaslúžený titul majsterky sveta. Samozrejme aj takéto podujatie potrebuje podporu, bez ktorej by usporiadanie nebolo možné a tak aj touto cestou ďakujeme našim partnerom Calisto s.r.o., Mestu Dobšiná, Probody Metal Militia Lucenec, H2 Security, Astom 4ps, ML Dobšiná s.r.o.,preprava dreva – p. Róbert Lukáč, Maximus s.r.o., jedáleň Gemer, Gemerservis, pohostinstvo-Marvin, ako aj Matici Slovenskej. Vďaka samozrejme patrí hlavne pretekárom, ako aj každému kto na tomto preteku vykonával prácu, či už rozhodcu, nakladača, technika a v neposlednom rade aj divákom za príjemnú atmosféru, ktorú počas čakania na výsledky spríjemnilo hudobne duo HUFU. Na záver len konštatovanie, že všetko prebehlo v súlade s fair play, bez zranení a tešíme sa na ďalší ročník.

Súbor na stiahnutie: Výsledky súťaže o pohár Calisto mesta Dobšiná

Ján Slovák, predseda oddielu Fitness Calisto Dobšiná