Kultúra

Študenti pokračujú v úspešných projektoch

 

Nedávno sme vás informovali o projektoch, ktoré organizujú študenti našich stredných škôl. Projekty sú podporené z Európskeho sociálneho fondu, ako súčasť národného projektu KomPrax, ktorý organizuje IUVENTA – slovenský inštitút mládeže. V našej oblasti ich zastrešuje miestne Centrum voľného času, detí a mládeže v Dobšinej. Zapojení študenti sa najprv na školeniach učili spoznávať potrebu, alebo problém vo svojom okolí, získať informácie a prispieť k jeho riešeniu. Výsledkom bolo vypracovanie projektov, ktoré postupne realizovali a dnes vám priblížime ich úspechy v roli vedúcich.

Marek Timár z Gymnázia v Dobšinej, zorganizoval futbalový turnaj na Základnej škole. Marek nám o tomto projekte povedal: „Podľa mňa akcia dopadla aj napriek pár zmenám úspešne. Účastníci sa bavili, čo bol náš cieľ a spolu sme si užili zábavu a futbal. Prišlo okolo 30 ľudí rôznych vekových kategórií, čo nás milo prekvapilo a dúfame, že sa táto akcia bude niekedy opakovať.“ Prinášame vám aj fotografie z turnaja.

{gallery}foto_kultura/cvc_timar{/gallery}

Druhým úspešným projektom bol „Deň fantázie a tvorivosti“ v Centre voľného času v Dobšinej. Ten viedla gymnazistka Ariana Palme. Ako pre náš portál povedala : „Deti sa naučili vyrobiť si náramky priateľstva a stromčeky šťastia. Z množstva farebných bavlniek, ich šikovné ruky vyrobili krásne náramky, či stromčeky šťastia, ktoré si vyzdobili z drôtikov a korálok.“ Aj z tohto dňa nájdete fotografie priamo pod príspevkom.

{gallery}foto_kultura/cvc_pame{/gallery}

Posledný projekt viedla študentka Andrea Jakubovská, ktorá uzatvára trio šikovných vedúcich z miestneho gymnázia. Projekt s názvom „Pečieme pre radosť“ realizovala v Centre voľného času v Dobšinej. Tento deň nám bližšie popísala slovami: „Deti sa venovali tvorivej práci pri pečení. Samé si pripravili cesto na koláčiky a neskôr ich aj podľa svojich predstáv pekne vyzdobili. Hľadanie lízatiek bolo príjemným relaxom popri pečení. Všetko dopadlo ako malo a muffinky sa všetkým podarili.“ Tento projekt nebude výnimkou a aj z neho nájdete fotografie v priloženej fotogalérií.  

{gallery}foto_kultura/cvc_jakubovska{/gallery}

Poskytnuté foto: CVČ Dobšiná 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Translate »