Kultúra

Študenti Gymnázia v Dobšinej na výletoch vlakom

Žiaci prímy, sekundy, tercie a kvarty sa odviezli vlakom do Košíc, kde ich v planetáriu čakala zaujímavá prednáška o tajomstvách vesmíru. V sprievode svojich triednych učiteľov si vyskúšali aj jazdu mestskou hromadnou dopravou a „šopingovanie“ v nákupnom centre.

Možnosť cestovania vlakmi zadarmo po Slovensku využili aj žiaci kvinty a sexty, ktorí sa vybrali až do Nitry. Kúsok odtiaľ, ich už čakala nová dimenzia zábavy. V sprievode svojich triednych učiteliek navštívili  zaujímavú expozíciu o energii a výrobe elektriny v informačnom centre Energoland pri jadrovej elektrárni v Mochovciach.

Krásny výlet

Dnešok bol prenádherný deň, všetci sa radovali a usmievali. Tešili sme sa na neho odvtedy, keď nám pani učiteľka povedala, že pôjdeme spolu na výlet do Košíc do PLANETÁRIA a aj do AUPARKU. Vo vlaku bolo super. Vo hvezdárni sa mi veľmi páčilo, pozorovali sme planéty a hviezdy. Najviac sa mi páčilo cestovanie vlakom. Vlaky boli veľmi dobré a pohodlné.

Viki Taisová, Viktória Kotlárová

Včera som bol na výlete
Vlakom som tam išiel
Hviezdy nám tam ukázali
Planetárium je super

J.Oravec

Včera sme boli na výlete v Košiciach. Išli sme vlakom. Cestou sme sa zabávali všelijakými hrami. Keď sme dorazili do Košíc, mestskou hromadnou dopravou sme išli do planetária. Potom sme išli do nákupného centra a tam som si kúpil jedlo a film. Tento výlet bol najlepší, ktorý som zažil.

Miloš Macko Beluš