Šport

Stolnotenisový turnaj o pohár riaditeľky Spojenej školy a riaditeľa Základnej školy v Dobšinej

Dňa 22. apríla 2016 sa v telocvični základnej školy v Dobšinej uskutočnil už tradičný stolnotenisový turnaj o pohár riaditeľky Spojenej školy a riaditeľa Základnej školy.  Tento rok sa turnaja zúčastnilo 5 družstiev – ZŠ Dobšiná, SOŠ Dobšiná, ZŠ Gemerská Poloma, Detský domov Dobšiná, Reedukačné centrum Mlynky-Biele Vody. Vedúci družstiev, vzhľadom na počet zúčastnených, zvolili systém turnaja každý s každým. Žiaci tak mali  možnosť zmerať si svoje zručnosti so všetkými súpermi.

Súťažiaci zvádzali za stolmi tuhé boje o víťazstvo, a doslova sa bojovalo o každú loptičku. Po odohratí všetkých zápasov a zosumarizovaní tabuľky bolo jasné, že aj tento rok úlohu favorita potvrdili chlapci z Mlyniek. Zvíťazili vo všetkých zápasoch, a tak si zaslúžene odvážali pohár pre víťazov. Na druhom mieste sa umiestnilo družstvo chlapcov SOŠ v Dobšinej, ktorí lepšie zvládli súboj o tretie miesto s domácimi borcami zo Základnej školy. V družstve Detského domova sa predstavila aj Gabika Polanecká, ktorá reprezentuje naše mesto v domácich a celoštátnych súťažiach. Pri neúčasti ďalšieho skúseného hráča, jej brata Lukáša, obsadili konečné štvrté miesto. Novými účastníkmi turnaja boli žiaci z Gemerskej Polomy, ktorí pri svojej prvej účasti svojou hrou nesklamali a skončili piaty.

Prezentovali sa veľkou bojovnosťou a rozhodne majú veľký potenciál zlepšovať sa. Organizátorom sa podarilo pre súťažiacich pripraviť vynikajúce podmienky na úrovni špičkového stolnotenisového podujatia a všetci športovci si domov okrem dobrého pocitu odnášali aj hodnotné ceny. Veríme, že tento turnaj do budúcnosti priláka i účastníkov z iných škôl nielen nášho mesta, ale aj regiónu, čím by sa zvýšila konkurencia, jeho úroveň a taktiež popularita stolného tenisu, ktorý už neodmysliteľne patrí k histórii a súčasnosti nášho mesta.

Mgr. Jaroslav Hutník