Stánky konečne osadia na námestí

Ohľadom trhoviska v Dobšinej sme sa zaoberali vo viacerých článkoch. Po mnohých úvahách a sa ale obyvateľom nášho mesta naskytol v minulom roku, koncom júna pohľad, ktorý v mnohých vyvolal rozčarovanie. Dôvodom bolo osadenie trhových stánkov povedľa budovy úradu práce a mestskej polície, pričom ešte v minulosti kompetentní oznámili, že zvažujú osadenie predajných stánkov priamo na ploche zrekonštruovaného Námestia baníkov.

Vybrali sme sa na vtedy na  „nové trhovisko“, kde sa pre náš portál vyjadrili samotní predajcovia v zmysle, že o tomto riešení s nimi vôbec nik nehovoril. Iba tesne pred predajom tovarov v Dobšinej im zazvonil telefón, kde im oznámili nové umiestnenie stánkov. „Nik nebol zvedavý na náš názor a doteraz ani nevieme či je toto riešenie na stálo, alebo iba dočasne. Taktiež podmienky sú tu úžasné. Keď sem prídeme nabudúce budeme si musieť zobrať gumáky a zrejme aj naši zákazníci. Voda tu po dažďoch steká z tohto svahu a doslovne sa tu brodíme vo vode a bahne.“ Povedali nám trhovníci, pričom gestom vtedy ukazovali na premočenú a rozbahnenú zem a svoje zničené topánky.

Po týchto informáciách sme sa vybrali na mestský úrad kde sme sa priamo na riešenie trhoviska spýtali vedúceho odboru výstavby Jaroslava Oravca.: “Toto osadenie stánkov je iba dočasné. Problémom je, že nové stánky, ktoré sme objednali by mali onedlho prísť a naďalej platí to, že predaj bude priamo na námestí. Ide zhruba o obdobie do konca tohto mesiaca.“ Priblížil nám Jaroslav Oravec  čím jasne poukázal na fakt dočasnosti riešenia stánkového predaja pri budove úradu práce.

Z časového horizontu, do konca júna minulého roku napokon nebolo nič. Počas včerajšej rozpravy na pôde mestského zastupiteľstva, sme sa preto znovu verejne spýtali na to ako ďaleko sú práce s osadením stánkov a či vôbec mesto ešte uvažuje o umiestnení trhoviska na námestí. Za mestský úrad nám odpovedal prednosta Stanislav Holienčík. „Stánky sú už v Dobšinej a síce museli sme riešiť všetko inak ako sme predpokladali, ale napokon vybrali sme dodávateľa, ktorý nám stánky dodal. Osadené na námestí by mali byť hneď keď to bude možné vzhľadom na počasie.“ Povedal nám pozitívnu informáciu prednosta.

Ako sme sa ďalej dozvedeli zo zverejnených zmlúv a faktúr v položke náklady s nízkou hodnotou za 4. štvrťrok 2012, tak stánky budú drevené a dodal ich Vladimír Gálik VCX-multi Dobšiná.  Mesto Dobšiná stáli spolu 4800 eur. Predajcovia sa tak môžu tešiť na lepší predajný priestor a námestie možno aj týmto krokom z časti ožije. Podľa ohlasu obyvateľov to mnohí vítajú, keďže často počuť, že námestie je prázdne a nevyužité. S prácami na osadení stánkov by sa tak malo začať po roztopení zvyškov snehu a vysušení pôdy.

Ilustračné foto: Redakcia MD