Kultúra

Srdce ako dar s účasťou Dobšinčanov

Základná organizácia Slovenského zväzu telesne postihnutých v Dobšinej pod vedením predsedu Jozefa Lelka so svojimi členkami reprezentovala naše mesto dňa 24.9.2018 v Michalovciach na XV. ročníku prehliadky záujmovej umeleckej činnosti zdravotne postihnutých detí, mládeže a dospelých Srdce ako dar. Toto podujatie pripravuje už tradične Okresná rada Slovenského zväzu zdravotne postihnutých a Zemplínske osvetové stredisko v Michalovciach a trvá dva dni. V Mestskom kultúrnom stredisku v Michalovciach sa už v pondelok od skorého rána ozývali ľudové pesničky a hudba. Do Michaloviec sa zišli zástupcovia zo všetkých kútov Slovenska, ale prišli aj skupiny zo zahraničia.  Naša miestna organizácia vystupovala v gemerských krojoch s piesňami z Gemera.

V prednese poézie a prózy sme získali krásne druhé miesto. Za skvelé reprezentovanie  naše členky :  Božena Lászlová (2. miesto v prednese poézie), Iveta Deliová (2. miesto v sólo speve) , Anna Lenkeyová, Oľga Hadušovská a Iveta Ševcová získali diplom. V speve skupiny sme získali pekné 3. miesto. Na súťažnej prehliadke nechýbala ani výstava ručných prác,  do ktorej sme prispeli  s celou škálou krásnych výrobkov, ktoré boli tiež ocenené.  Súťažnej prehliadky sme sa mohli zúčastniť  vďaka dotácii z rozpočtu mesta Dobšiná. Touto cestou sa chceme poďakovať  mestskému zastupiteľstvu mesta Dobšiná a p. primátorovi mesta  za schválenú finančnú dotáciu pre rok 2018 a členkách ZO SZTP za dôstojnú reprezentáciu ako aj za hudobný doprovod p. Šafárovi z Gemerskej Polomy. Tešíme sa na XVI. ročník súťaže SRDCE AKO DAR a veríme, že nám bude umožnené sa tohto podujatia zúčastniť aj v budúcom roku.

Text a foto : členovia MO SZTP v Dobšinej