Kultúra

Spoznávali Dobšinú očami objektívov

 

V priestoroch mestského kultúrneho strediska, sa dnes o 15.-nástej hodine vyhodnocovala fotografická súťaž. Zúčastnili sa jej žiaci prvého a druhého stupňa základnej školy, centra voľného času a Základnej umeleckej školy v Dobšinej. Moje mesto – tak znel názov súťaže, do ktorej sa zapojilo presne 32 detí a tínedžerov. Tí zobrali do rúk zväčša digitálne fotoaparáty a nafotili zábery, za ktoré by sa neraz nemusel hanbiť ani profesionálny fotograf. Fotografie následne prešli rukami poroty, ktorá rozhodla o najlepších fotografiách.

O vyjadrenie sme na vyhodnotení súťaže požiadali Ing. Máriu Rybárovú, riaditeľku CVČ v Dobšinej, ktoré súťaž zorganizovalo. „ Bola to naša premiéra a teda jednalo sa o prvý ročník fotografickej súťaže, ktorú pre záujem s istotou zopakujeme aj v budúcom roku. Zo zúčastnených 32 detí sme každému zaradili do súťaže aspoň jednu fotografiu. Súťaž prebiehala v dvoch kategóriách, prvého a druhého stupňa ZŠ, kde bolo v každej ocenených po päť súťažiacich. Osobitým ocenením bola cena primátora mesta, kde sme ocenili dvoch súťažiacich a cena riaditeľa CVČ, kde sme ocenili jedného súťažiaceho. Ceny nám do súťaže venoval pán primátor Horník, za čo mu ďakujeme.“

Ako sme spomenuli, každá fotografia prešla očami poroty, ktorá sa skladala z profesionálneho fotografa Vladimíra Václavíka, Mgr. Jany Krišákovej a Stanislava Holienčíka. Fotografie boli zamerané na život v Dobšinej, jej okolie, okolitú prírodu, alebo architektúru, či históriu. Ešte stále si aj vy môžete pozrieť veľmi pekné fotografie detí v priestoroch Mestského kultúrneho strediska, kde budú ich práce naďalej vystavené vo vestibule, neskôr na poschodí budovy. Ako to vyzeralo na dnešnom vyhodnotení súťaže sa vám pokúsime priblížiť v našej fotogalerií. 

{gallery}foto_kultura/cvc_foto2013{/gallery}

Foto: Redakcia MD

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Translate »